DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Novinky - News

10.12.2016

Horka nad Moravou

Slávka Podmolová

v sobotu jsme si zajeli na trojzkoušky do Horky, naše oblíbená hala a oblíbená rozhodčí Slávka Podmolová, hlavně jako ceny byly super polštáře. Jsem ráda, že jak Číva tak Ruda vyhráli součty ve dvojkách a tudíž máme polštáře 2, jinak by byly doma velké boje:) 

 

video Rudolf a Číva


 

29.10.2016

dnes závody v Horce jumping+2 zkoušky, neplánovaně jsem běžela i s Rudou, Vašík onemocněl a tak jsme měli premiéru ve dvojkách. Ruda nikdy nebude pes na velké závody, nikdy nedá na parkuru ze sebe všechno ( i když v mém věku se už slovu nikdy snažím vyhýbat,po pár zkušenostech) ,na to tam má moc dalších věcí na práci jako očumování pomocníků a přemýšlení, kde by se ještě mrkl jinam než chce psovod a hlavně přece psovod musí být udržován v neustálém napětí, aby si nedej bože nemyslel někdo (psovod) že něco bude zadarmo. Přesto bych ho nevyměnila ani za dalšího šíleného Čívu, bez něj by ty závody byly nudné a co teprve přijít o ten adrenalin. Poběží, nepoběží? No a k dnešním výkonům, Ruda až na první slalom, kdy se zadíval zálibně na pomocníka a nestihl zatočit dal všechny slalomy, nevypadal ani, že bude zvracet. a když si odmyslím disk na poslední překážce u našeho nejlepšího běhu tak to šlo. číva jumping čistě a 3. místo, ve zkoušce poslední se narval škaredě na áčko, ale přežil, tak že taky úspěch. 

video Číva, Ruda

 

9.10.16

 

                                                                    dvojzkoušky Luhačovice

                                                                           Tomáš Glabazňa

 

Číva první zkouška 3. místo, druhá 5. místo a součet 4. místo. Rudolf druhé místo, první místo a součet první místo

 

8.10.16 -

Hulín

Alice Boháčová, Petr Dostál

Dneska závody v Hulíně, brala jsem jen Čívu a Rudu, Fajny měl po kulhání pauzu. Z prvního běhu Číva odešel po 3, trochu si zarotoval v tunelu, ale naštěstí to rozchodil. V jumpingu skončil druhý a to mu vyneslo finále. Finále i přes mé chyby ve vedení vyhrál a dokonce si šlápl i na sestupku u kladiny. Rudolf se zřejmě dneska probudil a zřejmě si řekl slalom co to je, to neznám. První zkouška , chyba ve slalomu, 2. místo, jumping chyba ve slalomu 2. místo, finále, na to jak sem mu moc nevěřila při takhle těžkém parkuru dal luxusně, bohužel trochu zapomněl na poslední tyčku ve slalomu a tak disk. Tak že náš cíl připomenout Rudolfkovi slalom.:)


 

21.8.2016 -

Hawai na Mladcové

Jiřka Máčková

rozhodla jsem si splnit sen a zaběhat si na Hawai, akorát mě nikdo neupozornil, že tam tak moc prší. Každopádně závody na Hawai na Mladcové byly povedené i přes nepřízeň počasí, Rudolf se překonal a i v dešti vyhrál Open SA a zkoušku SA1, kde byl opravdu velký nával účastníků. Sám samotinký si doběhl pro první místo, na jeho obranu musím říct, že běžel čistě.Součet nakonec 5. místo. Fajny konečně ve své zahajující veteránové kariéře doběhl aspoň jeden běh a vypadá to, že už se smířil s tím, že bude mít nízké skočky. Jen já mám trochu problémy s vedením, neb on na rychlosti rozhodně neubral spíš naopak, už ho nebrzdí vysoké překážky. Z Čívi se stává jumpingový specialista, po vyhraném jumpingu na šampionátu kelpií vyhrál jumping i tady, asi mě chtěl utěšit za to, že na zónu na kladině opravdu šlapat nebudeme, neb je na ní něco hoodně špatného. A v součtu mu to i přes nešlapání na kladinu stačilo na 3. místo.


 

13.8.2016 -

Teď jsem trochu nestíhala, tak rychlá aktualizace, Máňa se úspěšně připravuje na agilitní kariéru a Fajny začal svou kariéru ve veteránech. Není z toho moc nadšený, ale co se dá dělat. 

VI ročník šampionátu Australských kelpií - Pelíškobraní

rozhodčí Jiřka Máčková

Fajny oba běhy ve vetránech disk, nějak se naštval, že musí skákat medíky a dělal si co chtěl, Ruda běžel opem 12 místo a jedna tyčka, zkouška SA1 disk, ale běžel až sem nestíhala a JUmping čistě. Doučty nakonec 9. místo. Č9va sice první běh disk ale zkouška 2. místo a Jumping vyhrál. Tak že spokojenost.


 

1.5.2016 -

Trojzkoušky Zlín

Jiřka Máčková

Poačasí naštěstí vydrželo a Rudolf s Vaškem si v SA1 vyběhal 2x první místo a jednou 2. místo. Číva první běh si jaksi nepřibrzdil u slalomu a druhý běh čistě a 1. místo. Poslední běh mou zásluhou disk, málem jsem si při brzdění urvala koleno. Fajny se bohužel při druhém běhu zranil. ale naštěstí nemá nic zlomeného.

                                                                video Číva


 

9.4.2016 -

Zlechov trojzkoušky

Jiřka Máčková

 

celý týden bylo krásně a tak jsem se těšila na závody a proto že jsem se moc těšila, začalo v pátek pršet a nepřestalo ani celou sobotu. Jiřka tomu sice přizpůsobila parkury, ale i tak jsem se hlavně o Fajnyho bála. Ten si to, ale naštěstí užíval a běhal moc hezky. S Čívou to bylo o něco horší, první běh ani zvuk ani obraz, naštěstí další už byly super, jen ta kladina je průšvih. Ruda s Vaškem po prvním disku 2x první místo a jeden běh čistý, druhý zase chyba na slalomu.


 

 

12.3.2016 -

Horka nad Moravou

Faktor Strachu

Tentokrát jsme vyrazili směr Horka v plné sestavě i s dětmi. Bála jsem se, že na Fajnyho budou 4 běhy moc, ale zvládl to s přehledem, to já jsem spíš ke konci už nemohla. Parkury byly opravdu extremně běhavé. Ale nic jednoduchého podle počtu disklých závodníků. Náš největší problém kladina, Číva ji dal jen jednou a Fajny ani jednou, ale toho nechávám už jen běžet, ať si to užije. V prvním běhu byl Číva 6 a Fajny 10, Druhý běh Fajny 4 a Čívu sem diskla, Třetí běh Číva druhý, Fajny 6 místo a poslední běh Číva 4 a Fajny 8 s druhým nejrychlejším časem. Ruda s Vaškem, byli na prvním, druhém, třetím a pátém místě.


 

21.2.16

Zimní Brno 21.2.16

nějak jsme se odmlčeli, ale závody v Brně za námi, trochu to padalo, ale hoši reagovali skvěle

video Fajnyho i Čívi


 

11.12.2015 -

jsme si jeli pro nový přírustek do Maďarska, 15m fenku mudi. Začali jsme jí říkat Máňa. Spousta lidí se možná diví proč ne nějaké vznešené jméno, ale tohle jméno se na ni hodí a prostě ji sedí. Podívali jsme se na ni  a věděli, že je to prostě Máňa. Máńa je Vaškův pes, v budoucnu je čeká agility, nějaká poslušnost a kdo ví co dalšího.


 

22.11.2015

neoficiální závody Rožnov pod Radhoštěm

 Julča poprvé závodila s Rudolfem. Začátky jim šli, pak se bohužel Ruda rozhodl odpojit a jít se podívat za ostatními kamarády mimo parkur. Důležité je, že se Julča bavila, byla hrdá, že běžela poprvé na závodech a příště se snad dostanou společně i do cíle Emotikona smile Fajnymu vyloženě vyhovovaly skočky vysoké jen 55 cm a krásně skákal i točil. Vyběhal si 1. a 2 místo.. Číva byl trochu překvapen z malého prostoru a hlavně u áčka ho překvapil trochu nižší strop, přesto se s tím srovnal a skončil 2x na 3. místě.

video Rudolf, Fajny, Číva


 

8.11.2015 -

 

Horka nad Moravou

Petr Dostál

V neděli jsme se zúčastnili v Horce dvojzkoušek a Jumpingu. Číva zaběhl společný J pro dvojky a trojky na 6 místě v nejrychlejším čase, ale bohužel s 1 tyčkou, Fajnymu se zas dařilo ve zkouškách a v obou skončil na 2. místě a v součtu zkoušek a Jumpingu obsadil 1. místo. V jedničkách měl premiéru Vašek s Rudolfem a až na nedorozumění se slalomem se jim dařilo. V součtech skončili na 5. místě.

video Rudolfa


 

3.10.2015 -

1. Mistrovství republiky kelpií a Welsh Corgi v OB

rozhodčí Lucie Gabrielová

Tentokrát jsem vzala jen Čívu a Rudolfa, oba zkoušku OB-Z udělali na velmi dobře a přijemně mě překvapili jak šlapali. Číva skončil na 3. místě

video Rudolfa


 

28.10.2015 -

Trojzkoušky Zlín

rozhodčí Petr Pupík

Počasí nám přálo, nepršelo, ale hlavně na konec září bylo překvapivě teplo. Čekala jsem co Rudolf vymyslí, poběží ,nepoběží. No vypadalo to, že si hraje na diesl, začátky pomalé, rozvážné a postupně nabýrl rychlost a ke konci už to vypadalo občas i jak docela rychlý běh. Nakonec z toho bylo 2x1. místo a jednou 2. místo. Fajny tentokrát nějak zakopával o dálku a Číva si pro změnu udělal odrazové prkno z houpačky a ještě se pokaždé rozbil o dvojskok.


 

13.9.2015 -

Mont agi Hulín

Na září neobvyklé teplo, běhalo se na 2 parkurech, tak že občas to bylo docela časově náročné přebýhat sem a tam. Rudolfovi se zase moc nechtělo, přičítala jsem to teplu, ale začínám se bát, že tam bude jiný problém. U,ístil se na 6 a 7 místě a v součtu skončil 7. Číva v Jumpingu 4. místo ve zkoušce disk, bohužel mu docela padaly překážky. Fajny ve zkoušce 2. místo, JUmping vyhrál a ve velkém finále obsadil 4. místo.


 

29-30.8.2015 -

V. šampionát Australských kelpií a Welsh corgi

tak máme za sebou V. šampionát Australských kelpií a Welsh corgi , tentokrát to byly dvoudenní závody a v tom vedru jsme si je opravdu užili, jak ze závodního tak i z pořadatelského pohledu. Číva ukázal, že Jumping mu opravdu jde, v so skončil na 2. místě a v ne v družstvech ho dal taky čistě ve slušném čase.V neděli k mému velkému překvapení ustál všechny zóny na kladině. Fajny v so Jump taky čistě, ale časově až 7. místo, přesto ve svých skoro 10 letech v tom úmorném vedru odběhal 7 běhů a rozhodně nepatřil k těm pomalejším. Rudolf kapitola sama pro sebe, v so v jumpingu s 1 odmítnutím 10 místo a pak už prohlásil, že ve vedru on běhat nebude. V neděli v družstvech se hecnul a zaběhl open čistě a díky tomu, že i ostatní spolubojovníci zamakali, tak naše družstvo Bezkulkáčů skončilo v družstvech SA na 1. místě.

fotky Iva Vranová


 

18.8.2015 -

dvojzkoušky Přerov

První Rudplfovy závody, bohužel pro mě zklamání, velké vedro a zřejmě i přetrvávající zdravotní problémy zřejmě způsobily, že Ruda skoro neběžel. Sice podle výsledků se jeho první závody zdály jako úspěch, v konkurenci 11 psů si vyběhal nebo spíš vychodil 2 a 3 místo a v součtu byl 3, přesto doufám, že další závody se budou odehrávat již v jiné rychlosti


 

20.6.2015 -

Zlínský Ranec

závody, které pořádáme už spoustu let, tentokrát s maďarským rozhodčím, který stavěl pěkné parkury. Brixa se po roce zase proběhla a zase mi dokázala, že ani po roce nic nezapomněla. 

fotky Ivča Vranová

vide Brixa


 

9.5.2015 -

Druhé neoficiálky s Rudolfem, 2 ze 3 běhů vyhrál, mělo to ještě chybičky, ale to se doladí

video


 

2-3.5.2015 -

Hodonín Mistrovství ČSP

Luhačovický fešák

rozhodčí Slávka Podmolová

 

Po dlouhé době jsme měli závodní víkend, oba závody byly super zorganizované a hlavně v Luhačovicích umělá tráva neměla chybu. Číva bohužel kladinu stále těsně míjí, krok si ještě nesrovnal. Fajnymu se tentokrát docela dařilo a oproti Čívovi jsem ho dokázala u většiny běhů nedisknout. 

Video Číva a Fajny

Fotky Ivča Vranová


 

29.3.2015 -

Faktor strachu po čtvrté

po skoro 5 měsíční pauze jsme vyrazili na závody, občas diskotéka, občas jsme něco doběhli, Fajnymu noha vydržela, Číva má kladinu stejně na houby jako předtím. 

video Fajnyho a Čívi


 

20.1.2015 -

S aktualizacemi je to čím dál horší, tak že zase shrneme pár měsíců, Rudolf i Číva absolvovali intenzivku agility, Ruda ze začátku nebyl moc nadšený z haly, ale pak ji vzal na milost. Taky by mě nebavilo mít písek v očích. 11.1. jsme zajeli na neoficiálky agi do Kozlovic. Jel jen Číva a Ruda, bylo to hlavně z tréninkových důvodů Rudolfa, je hodně v novém prostředí koukavý. První běh běžel sice pomaleji, ale zvládl to hezky soustředil se. Druhý už nabral svoji rychlost, ale zase se netrefil do tunelu. Číva bohužel po 2 měsících nedělání předvedl uječenou klasiku, ale dal sbíhanou zonu. Tudíž den úspěšný. A snad už aktualizace budou častější, pokud se teda bude něco dít.

video Rudolf

 

26.10.2014 -

Trochu nestíhám aktualizovat, tak to všechno srhneme najednou, v říjnu jsme zatím stihli s Čívou 2 intenzivky agility, jedny dvojzkoušky v Kroměříži, Číva i Fajny a dnes Rudolf absolvoval svůj první seminář v obedienci. Choval se překvapivě slušně, relativně dával pozor. Aspoň víme na čem máme pracovat do budoucna.


 

 

20.9. 2014 -

Obedience závody Ostrava

rozhodčí Marie Vágenknechtová

Fajny absolvoval své letošní druhé a určitě poslední závody v obedienci, tentokrát dle OB1. Zase se ukázalo, že slabý článek jsem já. Je pravda, že tentokrát byl i nesoustředěný, takže body tomu odpovídaly. Zkoušku zvládl na velmi dobře a skončil na 2 místě ze 6. Ale hlavně, oproti proštěkané OBZ tak tentokrát jsme se spokojili jen s pár štěknutími.yes    tady spousta fotek  autor Minika Javorová


 

13.9.2014 -

Píšťany - IV šampionát Australských kelpií

Boháčová Alice

Tak daleko jsme na závodech už dlouho nebyli, skoro 400km a přes 3,5h v autě a větší část po D1 není nic, co bych musela častěji opakovat. Každopádně prostředí závodů za dlouhou cestu stálo. V kempu na břehu Labe bylo opravdu pohádkově. K tomu super běhavé parkury a k dokonalosti chyběly už jen bezchybné běhy. První Jumping, Fajny doplatil na to, že jsem si nechala tenisky místo kopaček a celý parkur jsem místo vedení měla spíš snahu udržet se na nohou. Přesto jen jedna zhozená tyčka a třetí nejrychlejší čas znamenalo 6. místo. Číva překvapivý disk. Ve zkoušce LA2 se podělili  o 4 a 5 místo. V družstvech se Číva se svými spolubojovníky umístili na 3. místě. 


 

9-10.8.2014 -

Čebínský král

Szusza Vereš

V Čebíně jsme už dlouho nebyli,  vlastně jen jednou a to tehdy na neoficiálních závodech ještě ve Fajnyho začátcích. Je pravda, že jsme jeli hlavně na maďarskou rozhodčí. Žádné zázraky jsem nečekalo, zas příšerné vedro a psi byli docela po táboře unavení. Hlavně, Číva, Fajny nic moc nedělal, ale přeci jen není nejmladší. Na startu se sešlo 35 LA, mezinárodní složení, Slováci, Italové a dokonce 2 psovodi z Brazílie. Povrch byl tvrdý s hodně krátkou trávou a klouzalo to psům i lidem. První běh Open, Fajny 13 místo a Číva překvapivě druhý, porazil nás jen Brazilec. Tím jsme se kvalifikovali do nedělního finále. Ve zkoušce jsem si hned u druhé přkážky sedla na zadek doslovně a Čívu to tak vykolejilo, že nejen, že mu spadla tyčka, ale ještě vyběhl z tunelu a následoval disk, neb má naražená kostrč proti rychlejšímu běhu protestovala. Fajny 8 místo. Bohužel pak začala bouřka a Jumping se přesunul na neděli. V neděli v prvním Jumpingu to všem hodně padalo, číva 13 místo a Fajny 20 místo nějak jsme si neporozuměli. Druhý Jumping Fajny disk a číva 3 místo. Zkouška číva disk a Fajny zase 8 místo. Poslední běh finále jsem trochu pokazila a bylo z toho 7 místo.


 

26.7.2014 -

Přerov - Trojboj na konci s dechem

rozhodčí

Slávka Podmolová a Petr Noga

 

Trojzkoušky v Přerově byly ve znamení 30 stupňových veder, naštěstí Fajny i Číva to zvládli bez problémů. Číva 3xdisk, kladina nám stále dělá problémy a tak se asi ještě budem dlouho diskovat. Fajny první běh, tyčka a nástupka 5. místo a druhý nejrychlejší čas. Druhý běh tyčka a prozměnu sestupka na kladině a nejrychlejší čas a 8 místo. Poslední běh mojí blbostí disk, ale jinak krásně běžel. Jsem ráda, že  jeho 8let na něm není poznat.

video Fajnyho a jedna sekvence Čívy


 

19.7.2014 -

 

jedno video z Čívova agilitního tréninku

zde


 

5.7.2014 -

takže pro změnu další fotky z předvaděčky, tentokrát z Jasenné. 

najdete zde autor Ivča  Vranová


 

28.6.2014 -

 

jsme absolvovali předvaděčku v Lůžkovicích na dětském dnu, vzala jsem jen Čívu s Rudolfem, bylo docela dusno. Rudolf potvrdil svou pověst salámisty a nic ho nerozházelo. Vašek s dětmi a Míšou absolvovali mega cestu Pohádkovým lesem,  děti přežili, oni už méněcheeky

foto - Ivča Vranová


 

7.6.2014 -

 

Ostrava- Třebovice - závody dle OB-Z

rozhodčí I. Skalická

Asi mám málo stresu v poslední doběsmiley a tak jsem se rozhodla přihlásit s Fajnym na závody dle OB-Z. Původně jsme měli jet ve 3, nakonec kvůli zranění psa jsme vyrazili jen ve 2. Přála jsem si vedro, aby byl Fajny trochu unavený a moc neštěkal. Taky jsem nechtěla jít první. No vedro bylo, první jsem šla. Fajnymu bohužel vedro na temperamentu moc neubralo. Jen můj odhad, že proječí první 2 cviky a pak to bude ok se nepotvrdil. Fa první 2 cviky byl překvapivě tiše, ale za to zbytek cviků opravdu komentoval hodně. Přesto splnil zkoušku na výborně a skončil na 2. místě z 8 psů. První byla naše klubová kolegyně BOC Maruška


 

24.5.2014 -

dnes byl Rudolf klinicky vyštřen u MVDr. Beránka a je prostý všech očních vad


 

18.5.2014

seminář obedience s Kristýnou Vojkovskou

zúčastnil se Fajny, šikovný jako vždy, cheeky když mu nezavazím je to super


 

11.5.2014 -

Čáva s Vaškem dnes složili zkoušku BHyes

Rudolf byl druhý ve štěňátkách na klubových závodech, zvládl 3 tunely za seboudevil

Brixa běhala jak za mlada a byla druhá ve veteránech 

Fajny bude mít nohu snad brzo v pořádku, zlomený prst se naštěstí neppotvrdil

foto z klubovek - Iva Vranová

 


 

4.5.2014 -

Zlín dvojzkoušky

rozhodčí Lenka Pánková

Neplánovaně jsem si dala zase dvojzkoušky ve Zlíně. Parkury krásné, běhavé. První běh překvapení, jistotový slalomový Fanoušek vynechal poslední tyčku ve slalomu, zjistila jsem až na konci a Číva, aby nezůstal pozadu, pro mě trochu nepochopitelně po pěkném náběhu do slalomu vyletěl ze 3 tyčky a šel nevím kam. Za to druhý běh jsem si spravila náladu, Fajny sice zhozená a díky mé opožděnosti odmítačka, ale nejrychlejší čas a 5. místo. Číva odpálil kladinu a nějak vyhnul houpačku 6. místo. Ale dával pozor a nechal se  krásně vést .


 

3.5.2014 -

Neoficiální závody na Mladcové

Vašek pískal poslušnost pokročilých a tak jsme vyrazili celá rodina a Rudolf, zbytek smečky spal doma. Bohužel počasí nevyšlo ideálně a naši díky tomu, nejeli na chatu, takže jsem mohla děti odvézt po hodině mrznutí k babičce. Ještě, že tak. Počasí se rozhodně nelepšilo. Rudolf byl přihlášen na poslušnost štěňátek . Účast byla hojná 3 kouskycheeky.  Rudolf ji teda skoro prospal (přeci jen už 2 hodiny blbnutí se psy se na něm projevily), ale nakonec skončil na 2 místě. V tuneliádě štěňat byl první neb byl jedinýyes. Ale kromě úletu, kdy se rozhodl, že červený tunel půjde 3x po sobě mu to docela šlo. (Teda proběhnutí toho druhého modrého tunelu).  Další jeho počin byla výstava. Díky tomu, že při zkoušení vystavovačky se složil na zem a odmítal se hnout, jsem se jen smála, když jsem ho dávala Vaškovi ať ho vystaví a nezapomene mu dát vystavovačku, že musím jít pískat. No a proto, že ho Vašek vytáhl spícího z boudičky byl Rudolf zase hodně vláčný a po nasazení vystavovačky úplně nechodící tak pan rozhodčí i přesto, že se mu líbil prohlásil, že mu musí dát druhé místo ze 2 neb Rudolf nechodí. Zato výstavní posudek má hezký. Pěkná hlava, výborný rámec a nejlepší, správná práce ocasem. Po mém dotazu na Vaška co to znamená, jsem se dozvěděla, že to asi bylo ohodnocení, když se Ru protáhl a dal ocas dolů. No tím na dlouho naše výstavní kariéra skončila.

 

foto - Iva Vranová

1.5.2014 -

 

Zlín dvojzkoušky

rozhodčí Slávka Podmolová

Zkoušky ve Zlíně jsem si nemohla nechat ujít, Číva potřebuje potrénovat kladinu a aspoň nemusíme jet daleko. První běh Fajny se rozhodl místo zatočení pro zeď a disk a Číva přepálil slalom a proto že jsme ho šli tréninkově já čekala už u houpačky a než jsem si toho všimla tak disk. Zóna na kladině byla, ale spíš sbíhaná než zastavovaná. Druhá zkouška doběhli oba, ale Fajny nevím jestli kvůli vedru se nezvedal do točení a skočky šly dolů, Číva skosil zeď a pak se roZhodl ignorovat slalom. Kladina zase byla, ale ne úplně ideální.

foto - Ivča Vránová

20.4.2014 -

 

Zlechov dvojzkoušky

rozhodčí Petr Dostál

trochu neplánovaně jsme vyrazili na dvojzkoušky do Zlechova. Vašek byl na celý víkend v Čechách a aby mu nebylo smutno tak si vzal sebou Brixu. Já zůstala bez auta s dětmi, a proto, že na veterině jsme se dozvěděli, že Číva je ok tak jsem si říkala, že vyzkoušíme teda jeho kladinu. Chudák Ivča naložila ráno náš pojizdný cirkus a i když jsem si kdysi říkala, že Fabia Combi není malé auto, tak jsme se sotva vlezli. V LA2 se sešlo 12 psů. Parkury nepatřily k těm nejlehčím, člověk nesměl polevit ani na okamžik v pozornosti. První běh, Fajny hloupý disk na 3 překážce jinak šel krásně čistě, žádná zhozená, ukázková kladina. Číva bohužel taky disk, místo slalomu si vybral tunel, ale kladina byla. Doběhl pouze 1 pes. Druhá zkouška si obtížností nezadala s první. Fajny bohužel v těžkém točení zhodil 2 skočky, ale zas super kladina. Skončil na 2. místě. Víc psů nedoběhlo. Číva rychle a zběsile a stahovačka po tunelu mu nic moc neříkala, disk. Kladina sice bez zastavení, ale všema 4 nohama takže aspoň tak. Zkoušku doběhli 2 psi.

fotky - Ivča Vranová


 

12.4.2014 -

 

Kroměříž Agility Cup

rozhodčí Lenka Pánková

Naše druhé letošní závody, těšila jsem se, že vyzkouším Čívovi zóny, ale bohužel Číva nafasoval antibiotika takže musel zůstat doma. Místo něj jsem do veteránů vzala Brixu. Při pohledu do VP jsem zjistila, že jsem s ní naposledy běžela v roce 2011, ale ona naštěstí s Vaškem běžela loni v červnu. U ní se držíme pravidla jedny závody ročněwink. Parkury byly běhavé a docela točivé. Počítala jsem, že to Fajnymu bude padat. V jumpingu mu spadla pouze první skočka, chlapec se posunul z odložení a nevyšel mu už krok, pak už k mému překvapení, šel celou trať čistě a dokonce v druhém nejrychlejším čase a proto že, doběhli jen 2 psi čistě bylo z toho 3. místo. Zkoušky nějak nedával pozor, tak jsem ho diskla na opravu sekvence. V openu konečně slušné odložení, bohužel odskočená houpačka a 1 tyčka dole znamenala až 12 místo, ale 3 nejrychlejší čas. Ještě nepatří do starého železayes. U Brixi jsem vůbec nevěděla co čekat, ale v Jumpingu příjemně překvapila a celou dobu dávala pozor, slalom nezapomněla a běžela bez chyby a skončila druhá ze 3. V openu jsem si ji bohužel pustila moc před sebe a její radostná vysílačka znamenala disk. Myslím, že kdo ji sledoval, si určitě nemyslel, že letos už bude mít 11 let.

video Fajny Jumping a Open

Brixa


 

7.4.2014 -

 

Většina štěňátek roste do výšky, náš Ruda roste do šířky, mám dojem, že je čím dál větší koule.devil To mu, ale nebrání v tom, aby dával jasně najevo, že se s ním rozhodně musí počítat. Vypadá to, že jsme zase měli štěstí na opravdu silnou psí osobnost. 

Pár fotek Rudolfa


 

5.3.2014 -

Když si člověk myslí, že 3 psi jsou tak akorát, když ze všech barev co existují se mu nejmíň líbí celočerní psi. Když nemá rád chlupaté psy, když má záda v háji, takže se nemůže moc sehnout, co je nejlepší udělat? Pořídit si Šiperku!!devil. Takže je nás zas o jednoho člena víc.

Bejzi Jalu Kavar- Rudla

 

 

více fotek 

1.3.2014 -

Faktor strachu - Horka nad Moravou

naše první letošní závody a rovnou 4 zkoušky v jednom dni. Na psech se zřejmě podepsala dlouhá závodní pauza a na parkuru jsem měla dojem, že některé povely jako např. okolo vživotě neslyšely. Terén i přes snahu pořadatelů byl hluboký a Fajny toho měl docela dost. Překážky mu padaly víc než obvykle.  Číva se snažil, občas reagoval, občas byl mimo, ale bohužel neustál ani jednu kladinu. Proto, že jak na cvičáku tak na intenzivkách ji dává, tak je jasné, že je to v psychice a budu muset popřemýšlet co s tím. 


 

2.2.2014 -

Sice jsem dlouho nic nepsala, ale občas se u nás i něco děje. Máme za sebou letos již 3 intenzivky, všechny absolvoval Číva, Fajnyho v jeho skoro 8 letech už na intenzivku tahat nebudu, stejně se učím hlavně já. A on už všechno umíwink. Ale za to jsem mu oprášila poslušnost a zkusíme Obedienc. Jestli to někam dotáhneme se nechám překvapit.

Co se týče pečení, posunula jsem se zase dál a dokonce jsem zvládla i větrníky a vyzkoušela jsem i tyčinky slané http://www.kouzelnechvilky.cz/2013/12/tycinky-grissini.html. 


 

30.11.2013 -

Horka nad Moravou

rozhodčí Petr Dostál

naše poslední závody v roce 2013, v Jumpingu Fajnymu spadla jedna tyčka a byl první s chybou, časově zase dokázal, že nepatří do starého železa, Čívovi nevyšel krok a 2 překážky po sobě zhodil, holt se musí naučit i přemýšlet při skákání. Ve zkoušce jsme měli opravdu lahůdku, dvojskok za houpačkou, v písku to byl pro většinu týmů opravdu velký problém překonat široký dvojskok, zvlášť po zastavení na houpačce. Fajny ho zvládl, ale Číva se na něm skoro přerazil. Pro jeho 47cm je to opravdu na hranicích fyzických možností.

Tak a hurá do závodní sezony 2014cool


 

22.11.2013 -

tak jednou zas něco nepsího,

proto, že pečivo už vůbe nekupuji a peču si sama a na víkend zásobuji i rodiče

tak to u nás v pátek vypadá  občas jak v pekařství

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

10.11.2013 -

Horka nad Moravou

rozhodčí - Tomáš Glabazňa 

tak po nějaké době jsme vyrazili zase na závody a kam jinam v zimě než do naší oblíbené Horkysmiley. Jednalo se o dvojzkoušky a tak jsem byla i ráda, že nebudu celý den na závodech. Pořadatelé to měli super zorganizované a po 4h jsme zase vyráželi k domovu. Na startu se sešlo 30 LA psů, oba parkury byly zajímavé, dle mého obtížnost akorát, ale výsledky tomu moc neodpovídaly. Oba běhy doběhla ani ne polovina psů.  První parkur Číva až ke kladině reagoval super, bohužel na kladině nějak zapomněl zastavit a mě to tak rozhodilo, že kvůli mně shodil i následnou skočku. Stačilo to na 2. místo. U Fajnyho jsem věděla, že bude problém s dálkou, že by ji mohl vzít šikmo, tak jsem se to snažila pohlídat, Fajny se, ale rozhodl a dálku si zase  zkrátil, takže jsem ho diskla a šli jsme opravu. Druhý parkur, si Číva trochu popošel při odložení, tím mu nevyšel krok, napích se na první překážku a na konci parkuru po mém špatném vyvedení nezvládl rozlišovačku, disk. Fajnyho jsem diskla za odfláklou houpačku. . Tento běh doběhl jediný pes čistě a to naše klubová kolegině Maruška s Bínou (ČSP)


 

12.10.2013 -

trénink agility Horka FOTO - autor Ivča Vranová


 

6.10.2013 -

 

Lukovské tunýlkaření

I když neoficiálky neodsuzuji a pár sem se jich i zúčastnila, po negativní zkušenosti si už hodně vybírám kam pojedu. Ovšem na Lukovském tunýlkaření mě nikdy nezklamou. Bezpečné překážky, super parkury, fungující organizace a ceny, které už na závodech moc nevídávám. A taky možnost zaběhnout si spoustu tunýlků na konci. Takže od začátku, první se běžel Open, Číva se nějak nemohl srovnat s laťkami 65cm a pár jich zhodil, Fajny to překvapivě neřešil a šel čistě a skončil první. Jumping Číva disk, jedna odmítačka šla na můj vrub a pak nezvládl prudké zlomení do tunelu. Fajny 6. místo, tentokrát už šly laťky dolů. V tomto běhu jsem běžela i s Fajnyho synem Fastym, paničku má nemohoucí a tak jsme se rozhodli pro kulturní vložku. Ta se ani moc nekonala. Fasty dával pozor, narozdíl od Fajnyho zvedal nohy a nebýt našeho nedorozumění 4 překážky před koncem tak by to byl hezký běh. No a poslední běh tunýlky. Letos bylo jen 12 čísel, nebylo to úplně jednoduché, ale pamatuji si i horší. Stejně se dost lidí zamotalo. První šel Číva, dal nejrychlejší čas a vydrželo mu to až do konce takže 1. místo. Pro něho jsou tunýlky ideální, , řve, vypne mozek a běží. Další šel Fajny, běžel, ale měla jsem divný pocit, že ulehčuje noze, byl pomalejší, než Číva což jsem čekala, naštěstí noha vydržela, v konečném pořadí 4. místo. Poslední Fasty, pro něj platí co pro Čívu, řvu, běžím, vypnu mozek. Na Čívu nestačil, ale tatínka a jednu BOC porazil, takže 2. místo.

21.9.2013 -

 

Zlechov

Gabbi Steppan

po skoro 2 měsících jsme zase vyrazili na závody. Počasí mělo být opravdu výživné, déšť, déšť. Ve Zlíně sice od rána pršelo, ale ve Zlechově se naštěstí honily jen přeháňky a zrovna na large ani jednou nevyšlycool. Modlila jsem se ať Fajnymu vydrží noha nebo spíš prst. Měl od srpna pauzu a o agility si mohl nechat jen zdát. Taky na startu to bylo poznat, odložení zase v háji. V jumpingu díky odložení zhodil první překážku a pak už šel čistě a 9 místo. V LA2 bohužel odskočil houpačku, s tím jsem počítala a pak nedobrzdil náběh do slalomu. V openu zase přepálil houpačku, ale noha vydžela a ani jeho časy nebyly nejpomalejší, takže snad je v pořádku. Číva poprvé startoval v LA2, bohužel nezvládl náběh do slalomu a zhozená skočka, ale doběhl. V jumpingu jsme se nepochopili a byla z toho zhozená bočnice a disk. Open radši zboural celou zeď. Ale doběhlé 2 běhy ze 3 je určitě 


 

 

12-24.8.2013 -

tábor Svojanov

jako koždý rok jsme naši dovolenou strávili ve Svojanově na táboře. No dovolenou, Vašek 2 týdny figuroval , takže moc odpočinková dovolená to nebyla. Já jsem na Svojanově byla jen týden a ten jsem vyplnila s Čívou agilitěním a jednou coursingem. Fajny si hned druhý den něco provedl s prstem, takže dostal nařízený odpočinek a tudíž pro něj skončily veškeré aktivity, Brixe to bylo asi líto, tak si strhla na přední noze polštářek, takže jsme měli 2 kulhající psy a jednoho pošuka. Ale počasí vyšlo skvěle, Ema byla hodná, takže dovolená se nakonec povedla. Druhý týden se na Svojanově poprvé trénoval maintrailing. Jedná se vlastně o záchranné stopování. Vašek to začal zkoušet s Čívou a Čívu nejenže to hodně bavilo, ale zřejmě i díky tomu, že má tak rád lidi, je hodně žravý a nemá vůbec špatný čich mu to docela šlo a byl i velmi chválen jak je šikovný.wink. Je pravda, jak normální stopy nemusím, tak tohle stopování by mě i bavilo a hlavně má jednu velkou výhodu(teda výhodu jak pro koho), psovod díky velmi rychlému tempu u něj i něco zhodí

foto zde a zde autor Ivana Vranov

video maintrailing zde a zde

4.8.2013 -

 

Zbraslav u Brna - O liščí ocas

rozhodčí Tomáš Glabazňa

Venku se teploty šplhají nad 30 stupňů, většina lidí je zalezlá doma a nebo na koupališti a co dělá správný agiliťák? Vyrazí na závody! Už si ani nepamatuji, kdy na závodech bylo LA psů míň než smolíků nebo meďáků, no na těchle závodech se to zase podařilo. Sešlo se cca 50 psů, připomnělo mi to závody z našich agilitních začátků a to už je opravdu hoodně dlouho. Líbilo se mi prostředí, organizace docela odsýpala, rozhodčí stavěl hezké parkury a když jsme s Míšou zjistili, že za betonovou zdí cca 40m od parkuru je bazén, byli jsme v sedmém nebi, no a co, že jsme neměli plavky, neměl je skoro nikdo. Spodní prádlo to jistilo. Bazén bych v létě zavedla jako povinnou výbavu každých závodů. 

A naše výsledky? Fajny se překonával. Open- 1.místo čistě nej čas, LA2 - 1. místo čistě, Jumping, do půlky čistě, pak látkový tunel, zřejmě se uhodil do zad, podběhlá skočka, při opravě se špatně odrážel následně jsem ho zastavila a diskla. Naštěstí žádné následky nemá.

Číva - Open, náš rekord disk na druhé překážce, pak čistě, takže mi spravil náladu, LA1 - dával pozor, ale nakonec přeci jen jsem ho neuhlídala disk, Jumping - 1. místo čistě nej čas.

 

video Číva a Fajny 

2.8.2013 -

pečení

psího se u nás teď nic moc neděje, ale zase pořád peču. Domácí pekárna u nás jede snad každý den, když jsem si ji kdysi kupovala, bylo to z důvodu nechutnosti chlebů z obchodu. Dnes  bych bez ní už nemohla fungovat. Jen díky ní jsem ochotna dělat koblihy, buchty, sladké rohlíky, bagety, rýžové kaše a spoustu dalších věcí (Jinými slovy, kdo je líný, ale rodina vyžasuje občas buchtu nebo něco dobrého, ať si koupí pekárnu, ještě ušetří). Vlastně  pečivo v obchodě už vůbec žádné nekupujeme. No a proto, že člověk je tvor pořád s něčím nespokojený, tak jsem se rozhodla posunout do dalšího levlu. O víkendu jsem si založila na kvásek a ten se v těchto vedrech krásně ujal,( kdo by chtěl kvásek, klidně se podělím).První kváskový chleba v pekárně nebyl špatný, ale nebylo to úplně ono. Tudíž jsem se rozhodla upéct chleba v troubě. Vybrala jsem si nejjednoduší a nejméně pracný a náročný recept ,kváskovou Šumavu nehnětenou. Myslím, že ji zvládne každý a nepotřebujete kromě kvásku nic speciálního. Péct chleba v troubě je lepší než detektivka, nakyne mi dost těsto? Nepřekyne? Jak praskne v troubě? Jaký bude uvnitř?. No opravdu nervy. Ale výsledek chuťově stojí za to. Vzhledem se můžete  sami pokochat

6.7.2013 -

předváděčka a dětský den v Jasenné

u dětí vedla trampolína, koníci a házení bonbonů z letadla, mně se nejvíc líbili koně a ptáci, Vaškovi pivo, guláš a ptáci a psům asi to, že se proběhlicheeky

foto Iva Vranová


 

30.6.2013 -

Suchdol nad Odrou - trojzkoušky

rozhodčí Katka Lérlová

Poprvé jsme jeli závodit do Suchdolu a poprvé jsem jela na parkury od Katky Lérlové, Katka je nová rozhodčí a tak jsem byla na její parkury zvědavá. Organizátoři trochu zklamali, když nás GPS dovedla do středu Suchdolu a pak žádné cedule, ale máme ústa a zeptáme se. Počasí se taky umoudřilo, naštěstí neboť jsme to pojali jako rodinný výlet. Parkury byly zajímavé, běhavé, pro jedničky ideální. Číva jednou disk, zase vyznával heslo, rychle, zběsile a s co největším řevem a když je taková hezká rovinka a nevyjde mi krok na skočku tak než zpomalit radši ji objehnem. No budiž. Druhá zkouška byla lepší, sice taky odmítnutí, ale aspoň už pak vnímal, 5 místo a nejrychlejší čas. Poslední zkouška bohužel zase rovinka a zase odmítnutí a k tomu nějaká tyčka. No máme ještě co dohánět. Vašek s Fajnym, jeden disk a 2 doběhy. 

video Čívi


 

1.6.2013 -

    Ludslavice O zlínský ranec

       rozhodčí Slávka Podmolová

Jako každý rok, jsme pořádali závody v Ludslavicích neb na našem cvičáku můžem pořádat tak maximálně grilovačku. Sešlo se cca 89 psů. Počasí vyšlo perfektně až na nějakých 20min deště. Brixa se poprvé proběhla ve veteránech a i když v Openu disk, Jumping se jí povedl. Fajny kromě zkoušky doběhl oba běhy a Číva doběhl Jumping. 

fotky zde autor Ivča Vranová


 

18.5.2013 -

Jihlava -O ježčí bodlinu  + III Šampionát australských kelpií

rozhodčí Jiřka Máčková

 

Je to trochu divné, ale tyto závody, i když se odehrávaly  v Jihlavě, pořádali Zlíňáci a to v počtu 8 lidí. Velký dík patří hlavně Hance Lukovicsové, neb bez ní, by rozhodně nebyly. Byl to trochu zvláštní pocit, dělat závody na cvičáku, na kterém jsme nikdy nebyli, tudíž nevěděli jaký je plac, překážky, prostě nic. Nakonec se ukázalo, že plac je super, některé překážky jsme si dovezli a myslím, že závody se celkem povedly.wink Chudák Míša, která jela se mnou, Vašek hlídal doma děti, se za celý den nezastavila, venčila psy, natáčela, zvedala skočky, lepila výsledky a nevím co ještě. Tím to, jí patří dík. Sešlo se kolem 20 kelpií, přesné číslo nevím a jsem líná to počítatcheeky. Bylo jich prostě hodně a rozhodně se na parkuru nedali přehlédnout, ať už pro svoji rychlost a nebo svou hlasitost (viz náš Číva). Jiřka stavěla krásně běhavé parkury. Já jsem si je hezky odpajdala, ano stále nejsem schopna nějakého kloudného běhu. V Jumpingu Fajny 2 tyčky dole, ale rychlost slušná, rozhodně v 7 letech nepatří do starého železa. Číva bohužel disk, s mým pajdavým pohybem a jeho nevyběhaností bohužel budeme ještě bojovat. Zkouška Fa disk, Číva doběhl. V openu Číva disk, psovod pomalý a Fa doběhl, naskočená nástupka na kladině a tyčka. Fa se choval celou dobu slušně až na občasné ječení v domečku, Číva dělal pravý opak, rozebral domeček, ale zip zůstal nepoškozen, to je asi tak jediné co zůstalo, jo a ještě střecha.

 

skvělé fotky od Ivči Vranové jen má maličkost je kazí - zde a zde


 

8.5.2013 -

Klubové závody agility

rok se s rokem sešel a máme tu zase klubovky, letos, i když to ze začátku nevypadalo, tak počasí bylo luxusní. Lidí se sešlo taky dost. No a proto, že moje plotýnka stále stávkuje, tak jsem jen stavěla parkury a pískala. Vašek běhal s Čívou, Fajnym a Brixou, Maruška kulhá, takže má klidový režim. Brixa běhala na meďáky a znovu mi dokázala, že i pes, který nevidí agility skoro rok, tak nic nezapomene.

foto - autor Iva Vranová


5.5.2013 -

intenzivka s Bárou Sajdokovou

naše letošní první intenzivka, moc jsem se těšila a když se moc těším tak se něco po.... Tentokrát se má plotýnka rozhodla, že chvíli byla hodná a tak je čas se připomenout, takže jsem tam kde jsem byla v lednu. Jsem ráda, že pajdám, o běhu se moc mluvit nedá. Chudák Číva, no zjistili jsme, že máme toho spoustu dohánět, ale to jsem i věděla, když se u nás o tréninku už delší dobu nedá moc mluvit. Takže až budu moct zase běhat, nastane vojna jako řemencool. Ještě to musím vysvětlit svým zádům.


 

1.5.2013 -

Zlín

rozhodčí Slávka Podmolová

a máme tu další závody a zase pro změnu jen zkouškylaugh, ty už tu dlouho nebyly. Tentokrát naštěstí u nás ve Zlíně, na sousedním cvičáku, tak jsme aspoň nemuseli nikam cestovat. Slávka stavěla krásné parkury a v LA jak v jedničkách tak ve dvojkách se sešlo přes 20 psů.  Číva se rozhodl, že má nevyřízené účty s druhou překážkou v pořadí a tak v obou bězích šla dolů. V prvním běhu si ještěl přidal odmítačku u tunelu a byl 15, ve druhém jsem mu způsobila odmítačku a ještě přepálil slalom, ale tady chybovalo hodně psů a byl 8. Maruška makala, ale při prvním běhu jsem hlídala áčko a už nestihla ji poslat do správné díry v tunelu takže disk, druhý běh se pro změnu Maruška rozhodla nezatočit, ale jít rovně taky disk. Fajny první běh kalamita, nedomluvili jsme se na ničem, disk. Druhý běh se polepšil, běžel hezky, ale 2 chyby stačily jen na 5. místo, sice postupovka 5,55 tudíž nejrychlejší čas, hezké na to, že mu bude za 5 dnů 7 let, ale běhat se musí bez chyb. 


 

13.4.2013 -

Zlechov

rozhodčí Lenka Pánková

 

letos jezdíme zatím jen  po zkouškách, tentokrát nás čekali dvojzkoušky ve Zlechově, počasí hlásili aprílové a bohužel předpověď vyšla. Jen kroupy mě trochu zaskočily. Jedničky a dvojky byly moc hezké a hlavně běhavé. Měla jsem trochu obavu po tom co Číva předvedl minule na závodech, ale asi se rozhodl mi udělat radost a první zkouška a 1. místo z 23 psů s nejrychlejším časem. Tudíž může do dvojek, ale má smůlu v jedničkách si ještě pobude. Ve druhé zkoušce se mu podařila zkopnout laťka a tak jsme si dali opravu kladiny. Maruška se snažila, první běh 12. místo z 25 psů. V druhém běhu jsem ji navedla zezadu na překážku takže disk. Největší radost mi udělal Fajny, soustředil se, nezhazoval a kdyby panička nebyla pomalá tak jsme i něco doběhli. Sice byl 2x disk, ale snažil se.

video Číva, Fajny, Marie 

7.4.2013 -

Horka nad Moravou

původně se měl zkouškový 4boj konat v Prostějově, bohužel přívaly sněhu to znemožnily a tak se závody přesunuly do haly do Horky a konal se jen zkouškový 3boj. S Míšou jsme sami bez dětí, ale s 3 psy vyrazili   brzy ráno. Zkoušky pěkně odsýpali a po druhé hodině bylo hotovo, takže zbyl čas na KFC, musela jsem zajíst svůj žal, jen chudák Míša měla slíbený Mekáč a nakonec jí nezbylo nic jiného než Twistr v KFC devil.

No a ke zkouškám, Číva se držel hesla rychle, zběsile, bezmozku a hlavně hlasitě. 3 x disk. Fajny  zvládl odložení a to je tak všechno, mně se ho 2x podařilo disknout a on se zas cíleně snažil trefit do každé tyčky kterou potkal cestou. Jedna doběhlá zkouška mu vynesla 9 místo. Rozhodčí bohužel pro Marušku zařadili houpačku a Maruška zase řešila rány, které se ozývali z haly pokaždé, když ji někdo přeběhl. Takže první běh disk. Propadala jsem zoufalství, ale zkusili jsme vytáhnout balonek a do haly šli až na poslední chvíli, i když žádná velká rychlost se nekonala, ale Maruška běžela a nakonec z toho bylo 7 a 12 místo.

video Čívi a Marie


 

1.4.2013 -

tak o velikonocích jsem většinou jezdívala na závody, letos jsem naštěstí nic neplánovala a

takhle to u nás vypadalo ráno, ukázkové jarowink

16.3.2013 -

závody Horka nad Moravou

rozhodčí Slávka Podmolová

běhali se jen zkoušky a díky tomu, že jsme museli vzít všechny děti sebou, tak jsem se rozhodla, že pojedeme jen na jedničky. Ať moc nemrzneme. Ale bylo mi líto, aby Fajny neběžel a tak skoro po roce měl zase premiéru s Vaškem. V LA1 se na startu sešlo 41 psů, tak hojnou účast si v jedničkách už dlouho nepamatuji. V prvním běhu chyběl slalom a byl opravdu běhavý. Tudíž nic pro mě. Vašek měl za úkol pohlídat Fajnymu odložení, jinak jsem vše nechala na něm. Bohužel se projevilo, že Vašek dlouho neběhal a tak se jim tam podařily 2 odmítačky a skončily na 22. místě. Číva běžel bez chyby, ale díky svému hodně pomalému psovodovi, to stačilo jen na 2. místo. O fous ho předběhla sestřenice Ellča, Zdeňa má holt rychlejší nohy. Ve druhém běhu, jsme se s Čívou zamotali na slalomu a dali si opravu kladiny takže disk a Fajny sice doběhl, ale při stíhání Vaška mu pár skoček popadalo.

video Číva


 

10.3.2013 - 

intenzivka s T. Glabazňou

co si myslet o člověku, který je rád, že chodí a občas se proběhne, když si na intenzivku přihlásí všechny 3 psy? Radši se nebudu ptát.devil Omlouvá mě, ale to, že jsem předem počítala se Zdeňou jako handlerem pro Fajnouška. Nakonec po prvním rozběhávacím Jumpingu, kdy jsem se odrovnala na celý den, jsem mu ho předala. Pak jsem jen škodolibě sledovala, že i on chodí rudý jak někdo těsně před infarktem a občas i funí.cool. Fajnoušek změnu psovoda neřeší, je mu jedno s kým běží, hlavně, že běží, takže ten si to užil. Marie něběhala od prosince, ale příjemně mě překvapila, nic nezapomněla a moc se snažila. U ní jsem aspoň neměla pocit, že nestíhám. Číva to už je jiný oříšek, začíná čím dál víc zrychlovat a bohužel je i čím dál víc zběsilý a štěkající. Zatímco já za ním čím dál víc vlaji a funím. No snad mi brzo stoupne kondička a záda budou zase fungovat. 

 

video Marie a Čívi  


 

21.2.2013 -

Julča poprvé na lyžích cheeky


 

17.2.2013 -

intenzivka s T. Glabazňou

když jsem se dozvěděla svoji diagnozu - vyhřezlá plotýnka, docela mě omývali, naštěstí akutní fázi už mám  za sebou a teď jsme ve fázi rehabilitace, takže proč v rámci rehabilitace nezajet na intenzivku? Sice moji doktorku by asi trefilo, ale já to považovala za dobrý nápad, hlavně, že vypadnout z domucool. Sama jsem byla zvědavá jak to zvládnu a tak jsem sebou pro jistotu vzala Fajnyho i Čívu. Oba neviděli agi od začátku prosince, tak jsem byla zvědavá co bude. No Číva by místo ječení mohl občas zapojit mozek, ale úplně špatné to nebylo a Fajny se sice taky choval hodně vesele, hlavně u odložení, ale na něm je přeci jen vidět, že už je profík. A já jsem nakonec taky přežila, i když noha a záda o sobě druhý den dávaly hodně vědět.

video Čívi a Fajnyho

a takhle si to doma užívala Brixa

7.1.2013 -

Hurá, Silvestr je za námiyes,

věřím, že si oddychlo spousta pejskařů i myslivců a dalších lidí, co moc nemusí petardy a jiné podobné vymyšlenosti. Já sama se podívám ráda na pěkný ohňostroj, beru, že rachejtle i petardy k Silvestru patří, i když mi je nepouštíme, ale že se začíná práskat už 2 týdny před Vánocemi a na Silvestra se to už rozjede od rána, to mi hlava nebere. My máme to štěstí, že naši psi žádnou reakci nemají a všechno prospí, ale letos to byly takové rány,(asi se pyrotechnika neustále vylepšuje a zhlučňuje), že jsem myslela, že se mi vysypou okna, naštěstí Brixa s Čívou chrápali a jen Fajny zvedl hlavu a podíval se na drnčící okno, co že to má být, no za chvíli chrápal taky. Bohužel naše děti to snášely mnohem hůř a věřím, že i spousta psů při takovéhle kanonádě toho měla dost. Snad tento rok bude těch ran a lidí co je rádi dělají méně. Vím jsem naivní, ale jak se říká naděje umírá posledníwink.

No a co je u nás nového? Nic, stále noha stávkuje, i když zlepšení je, už se šourám o něco rychleji, tudíž se naši psi flákají tak maximálně na procházkách s pánečkem a občas si zakoušou, naštěstí na rozdíl ode mě nemají tendeci tloustnout, jak já jim závidím.

No a proto, že roupama nevím co dělat, tak  jsem si objednala nějaké přísady a pustila  se do výroby domácí kosmetiky, první pokusy zdařilé i méně zdařilé už jsou za mnou, balzám na rty, krém na ochranu před mrazem, tělové mléko, sprchový gel a šampon, skvělé stránky a povídání o výrobě a hlavně super recepty jsou zde .


 

18.12.2012 -

většina lidí si uvědomí, jak je zdráví důležité, až se vyskytne nějaký problém. Já bohužel nejsem výjimka a neb má noha a záda jsou stále ve stávce a po konzultaci s odborníky, asi ještě ve stávce chvíli budou, mám bohužel dost času přemýšlet a zažívat na vlastní kůži, jaké to je, když je člověk schopný pohybovat se jen šouravou chůzí a to ještě jen omezenou dobu.

proto přeji všem hlavně zdravé Vánoce a zdravý celý příští rok 2013

12.12.2012 -

dnes má Emik šest  měsíců a Číva  měl včera 21 měsíců 

nějak rychle nám ten čas ubíhá

                 

               

8.12.2012 -

Horka nad Moravou

rozhodčí Lenka Pánková

 

Všechno je jednou poprvé. A pro mě je poprvé, že jsem přijela ze závodů a už 3 den nemůžu chodit, sedět ani ležet. Má noha se rozhodla stávkovat a zatím vypadá, že jí ta stávka ještě chvíli vydrží.crying Ale začněme od začátku, v sobotu jsme vyrazili ve složení Emča, Míša, Fajny, Marie a Číva směr Horka na letošní poslední závody. Když jsem viděla teploměr ukazující  -10 přemýšlela jsem, jestli má rodina nemá pravdu, že jsem se zbláznila, když tahám Emu do té zimy. Ale počasí se umoudřilo a přes den krásně svítilo a bylo docela teplo. No a k závodům, Fajny se rozhodl, že v životě neslyšel slovo zústaň, Číva zas povel zona na kladině a Marušce se absolutně nelíbila houpačka dávající takové rány. V Jumpingu Fajny odmítačka a 8 místo z 45 startujících, Maruška 1 zhozená a 10 místo. Číva disk, pobořil si celou překážku, kterou měl ještě skákat. No a po Čívově běhu začala již výše zmiňovaná stávka mojí nohy. Takže zbytek našich běhů se skládal z mého poklusávání na parkuru. Ve zkoušce všichni 3 disk a v Openu, Marie 15, Číva 16 a Fajny si dal opravu houpačky takže disk. Snad příští rok budou naše návštěvy cvičáku častější a i výsledky na závodech lepšícool .

video Číva, Marie, Fajny


 

18.11.2012 -

Horka nad Moravou

rozhodčí Petr Noga

když se člověk na něco moc těší, většinou se něco po..., tak praví Murphyho zákony. Já se těšila na závody do Horky. Bohužel asi naše starší dítko přitáhlo domů ze školky nějakou blijícísrací virózku a tak jsme ráno vyráželi s tím, že mně i Vaškovi bylo docela zle, nebýt mojí tvrdohlavosti, asi bychom zůstali doma. Na startovce se sešlo cca 100 psů, z toho LA 50. První se běžel Jumping, začínala Maruška, bohužel po cestě do haly ji trochu semlel pes a když jsme přišli do haly její stres se ještě zvýšil, takže jsem přemýšlela jestli vůbec odstartuje. Naštěstí se Maruška pochlapila a i když běžela pomaleji než je jejím zvykem, zaběhla s 1 chybou a bylo z toho 11. místoyes. Fajny s Čívou disk. Následovala zkouška LA1, první šla zase Maruška, bohužel jedna zhozená a 10. místo.  Číva, šel moc hezky, jen panička ho brzdila, chudák se po mně pořád ohlížel co se courám, ale bohužel, když psovod nemůže tak nemůže. Skončil na 2. místě o 3desetiny za prvním. Fajny v LA2 běžel zas jak urvaný z řetězu a krásně si odskočil zonu, 12. místo. V rámci našeho zdraví jsme to po zkoušce zabalili a vyrazili k domovu.

video Marie a Čívi


 

8.11.2012 - 

sice opožděně , ale aspoň někdy,fotky z intenzivky z léta s Kristýnou Půdovou

autor Nikol Turečková 

 


 

4.11.2012 -

Číva dnes složil zkoušku ZVOP- rozhodčí ing. Gavendová

video

 


 

21.10.2012 -

Hlučín- Podzimní hopsinky

rozhodčí  Alice Glöcknerová

na poslední chvíli jsme se rozhodli vyjet na závody do Hlučína, hlavním lákadlem pro nás byla rozhodčí, jejíž parkury nikdy nezklamou. A rozhodně jsme udělali dobře. Počasí bylo ukázkové, prostředí super, organizace klapala a parkury byly běhavé. Co víc si člověk může přát? Snad jen to, abych se na parkuru občas domluvila se svým psemdevil. Přišlo mi, že všechny naše běhy byly ve znamení odmítaček u tunelů,.angry. U Čívi se to dalo omluvit jeho nevyběhaností, ale čím to omluvit u Fajnyho fakt nevím. První běh Open, jsme se s Fajnym nebyli schopni domluvit navzájem vůbec, takže naprosto zasloužený disk, Číva se prozměnu místo do tunelu trefil pod áčko a taky disk. Ve zkoušce LA1 se  Číva projistotu vrátil z tunelu a ještě si obkroužil hezky jednu skočku kolem dokola takže hezké 2 odmítačky, ale zkoušku jsme doběhli. Fajny v LA2 začal hezky, pak si teda rozbil čumák o skočku, když mu nevyšel odraz a následovala odmítačka u tunelu, našem prokletí. U posledního běhu, Jumpingu, pro Čívu byla jedna technická pasáž nad jeho síly a mé taky a disk. Fajny si dal prozměnu zase odmítačku u tunelu a pak se rozhodl, že nebude troškařit a přibral k tomu i nějaké skočky, i tak mu to stačilo na 8 místo. 

 

video


 

13-14.10.2012 -

 

intenzivka s Luckou Dostálovou a Terezou Královou ve Zlechově

běhal Fajny i Číva, Fajnymu se naštěstí po klidovém režimu, který teď měl, kulhání neobnovilo, takže snad to byl jen opravdu natažený sval, znovu mě přesvědčil, že mi dokáže snad číst myšlenky a podrží mě i v situacích, kdy já jsem co se týče vedení hodně opožděná. Číva se snad zase někam posunul, v některých sekvencích mě velmi příjemně překvapil, když zvládl i to o čem jsem předpokládala, že je zatím nad jeho síly. No a moje maličkost se snad taky aspoň trochu zlepšila ve vedení, ať to těm svým psiskám nekazím. Tahle intenzivka byla ještě speciální v tom, že se sešlo na place 5 kelpií, 2 Čívovi sestřenice, jedna vzdálená příbuzná a hlavně Čívova maminka, její projev je opravdu hodně podobný Čívovi, jen snad štěká ještě víc na parkuru.

 

Čívovo video, hodně sestříhané

 


 

 

22.9.2012 -

agi závody ve Zlechově

moje první letošní závody, Čívovi první oficiální závody, přesto se mi na ně moc nechtělo. Vašek mi oznámil, že musí do práce a mě polilo horko, že s 2 dětmi a 3 psy budu na závodech sama, taky Čívovi výkony na neoficiálkách ve mně moc nadějí nebudily. Nakonec se mnou vyrazila moje neteř Míša, chudák užila si Julie i Emy na dlouhou dobu dopředu. 

No a k závodům, Číva úspěšně změřen rakouským rozhodčím na 47cm. Tudíž oficiálně zařazen do kategorie LA. Pan rozhodčí stavěl zajímavé parkury,  každá druhá překážka se šla zezadu, jen kdyby ty přestavby mu tak netrvaly. Na startu se sešlo kolem stovky psů, jen v LA jich bylo přes 40. První se běžel Jumping, po prohlídce jsem si říkala, že na tohle Číva ještě rozhodně nemá. Tento běh doběhlo pouze 11 largových psů, zbytek disk. První šla Maruška, místo soustředění na parkur se ohlížela po běžícím psu vedle parkuru, takže 3 skočka a disk, následoval Číva, bohužel po 2 skočce se naplnila má obava a dostal se do ječícího rauše a taky disk, zbytek parkuru už jsme jakž takž doběhli. Fajny šel krásně, ale jeden můj chybný krok a disk. Zkouška LA1 vedla rovně, Maruška byla 7., chyba ve slalomu, Číva zase disk, ale už jen ječel a běžel, žádný rauš se nekonal. Fajny si dal opravu houpačky, disk. Poslední Open, Marie doběhla, bohužel zas chyba ve slalomu a největší překvapení dne, Číva taky doběhl a čistě a skončil na 5. místě. Fajny si pro změnu dal opravu kladiny a disk. 

foto Ivča Vranová

 


 

15-16.9.2012

se konal už 8. sraz krátkosrstých kólií v Horce nad Moravou

loni jsme vynechali, ale letos jsme nemohli chybět, sešlo se skoro 50 psů, kolem 30 KK a zbytek ne KK, počasí vyšlo super a i přes vyhlášenou prohibici jsme si večer užilicheeky. Sraz je pro mě příležitost setkat se s lidmi z druhého konce republiky, které vidím opravdu jen jednou za rok, právě na srazu. Takže příští rok snad zasewink.

foto od Barči Zelinkové


 

 

 

 

 

 

 

1.9.2012 -

fotodokumentace Ivča Vranova

jsme vyrazili na neoficiální závody do Slavičína, auto vypadalo, že praskne, doba kdy jsem si myslela, že Octavie combi je velké auto je už dávno pryčcrying,přesto jsme do ní narvali  2 děti v sedačkách mezi nimi třetí odrostlé dítě, dopředu 2 dospělé, 3 psy, kočár, stan, židličky a tašky s věcma. Počasí nám moc nepřálo, ale naštěstí pršelo s přestávkami. No a co se týče našich běhů. Začnu benjaminkem Čívou, první se běžel Open, nějak jsem prošvihla prohlídku, tak jsme šli naslepo. No, nebylo to pravé ořechové vést Čívu a ještě se dívat na čísla. Odložení za 1, ovšem zóna na kladině za 5, neodolal tunelu hned za kladinou. Pak  ještě shodil tyčku a aby netroškařil, vzal to i s bočnicí. Bylo z toho 3. místo, nejrychlejší čas, náskok na druhého 5s, ale holt když běžíme s chybami je nám to na houby. Jumping, odložení zase za 1, ovšem tentokrát štěkot za 5, díky svému nesoustředění a ječení minul druhou skočku. Pak už to šlo. Fajnymu jsem v Openu tak ošetřovala rovný náběh na kladinu (aby chudáček v tom dešti neuklouzl), že jsem zůstala viset na začátku kladiny, on už dávno na konci a začal mě hledat, tím pádem skočená kladina do boku a bylo z toho 2. místo s nej časem. V Jumpingu jsem pro změnu zapomněla trať a dala si opáčko běhání podle čísel, naštěstí to Fajny zvládl a zase 2. míst. V součtu nám to vyšlo taky na 2. místo. Maruška s Vaškem v Openu disk. V Jumpingu čistě a bylo z toho 4. místo.

video Číva, Fajny, Marie

 


 

fotky ze Svojanova všehochuť

Svojanov a sranda závody

autor Ivča Vránová

 


 

29.8.2012 -

rok se s rokem sešel a my zase vyrazili na tábor na Svojanov. Tentokrát bylo pár změn, Vašek místo jednoho týdne figuroval 14 dní a já si to prozměnu skrátila a vyrazila poslední turnus až od středy. Číva si poprvé vyzkoušel coursing a překvapivě běžellaugh, Fajny poprvé v dogfreesbee závodě v minidistanci získal 18b ( normálně má tak 2b) a byl pátý. Číva a disky to je jiná kapitola, nadšeně vybíhá, skáče, disk už má skoro v tlamě, ale v poslední chvíli otáčí hlavu na druhou stranu, co kdyby ho disk kousl?surprise. Zřejmě z něho freesbeečkový nadšenec nikdy nebudedevil.

video z coursingu Fajny a Číva

video sranda závody Brixa a Číva


 

 

15.7.2012 -

a prozměnu zase sestřih Čívova agilitění a trochu i Fajnyho

video

 


 

 6.7.2012 -

krátký sestřih z Čívova  tréninku agilitění

zde


 

18.6.2012

Dne 12.6.2012 se v 9:50, rozrostla naše smečka o dalšího členaheart

narodila se EMAyes

váha 3.680g  a výška 50cm


 

5.6.2012 -

foto z Ludslavic autor Ivča Vranová

02.6.2012 -

tak máme za sebou pořádání už VII. ročníku závodu o Zlínský ranec v Ludslavicích. Počasí vyšlo na výbornou, rozhodčí stavěla skvělé tratě, bylo mi hodně líto, že jsem nemohla běhat. Všechno musel odběhat Vašek. Brixa poprvé na závodech od loňského září, takže byla ještě zběsilejší než jindy, tudíž 3x disk. Fajny se taky choval jak urvaný z řetězu, ve zkoušce vzal kladinu takovou rychlostí, že to neustál a letěl po hlavě, naštěstí to přežil. Ale držel partu s Brixou a taky 3x disk. No a Vaškova závodní premiéra s  Marií, která vlastně závodila taky naposledy v září, 2x disk a v jumpingu se jim podařilo vyběhat 10. místo. Fotky budou, videa necheeky

 


 

30.5.2012 -

dnes odešel do psího nebe Redík (pes, který by pro svého člověka udělal cokoliv)

 


 

13.5.2012 -

tak dnes Číva s Vaškem složili další zkoušku, tentokrát ZOPyes

nebylo to špatné, ale je vidět, že Číva je ještě pořád miminkosmiley

a pro zajímavost, při chůzi po nepříjemném materiálu si na polystyrenu vystřihl ukázkovou zónucool

trochu se mu to už plete

video zde


 

8.5.2012 -

foto ze Šintavy zde - autor Radka Janovská

video Fajnyho běhů


 

 

6.5.2012 -

tento víkend byl mimořádný ve dvou věcech, 5.5. oslavil Fanoušek své 6 narozeniny

a jako dárek dostal závody v Šintavě na Slovensku smiley

Na Slovensko vyrazil jen Vašek s Fajnym a doprovod jim dělal Číva, my s Julčou a zbytkem smečky jsme doma hlídali pevnost. Vašek s Fajnym běhal naposledy na závodech v roce 2009, kdy spolu absolvovali 2 závody. Díky tomu, že Fajny toho letos moc nenatrénoval, na cvičáku byl možná 3x a s Vaškem asi jednou zázraky se moc čekat nedaly. Dostali orde, že musí aspoň každý den doběhnout a to se jim podařilo, takže výsledek 4x disk a 2 doběhy.


 

5.5.2012 -

ještě luxusní fotky z Čívovi intenzivky - autor Wami


 

1.5.2012 -

proběhli u nás na cvičáku klubové závody v agility

chudák Vašek musel v těch vedrech běhat se 4 psy (Číva, Marie, Fajny a Brixa)

a ještě mezitím hlídat Julču, já si vybrala tu lehčí práci, pískání (proti hlídání naší Julie to jo úplná  pohodasmiley)

video je pouze Čívi zde 

fotodokumentace - Radka Janovská a foto Ivča Vránová


 

23.4.2012 -

koneně video z Čívovi zkoušky ZZO, bohužel kvalita je strašná

video zde

 


 

21.4.2012 -

fotky z předváděčky ve zlínském útulku

Ivča Vranova zde

Radka Janovská zde

 


 

8.4. 2012 -

a máme tu další aktualizaci

tento víkend byl plodný na psí akce

takže dnes Číva s Vaškem složili zkoušku ZZOyes

 


 

7.4.2012 -

Číva s Vaškem absolvovali  intenzivku s T. Glabazňou

a tady krátký sestřih jejich snažení

 video 

 


 

24.3.2012 -

tak a máme tu další důležité jubileum

dnes náš Redík oslavil 14 letheart

na svůj věk je docela čilý, stále zvládá honit se v lese s ostatními psy a ještě přitom poštěkávatyes

na oslavu dostal spoustu pamlsků, jen večeře byla standardní, vemeno, krmné maso, zelenina a vločkywink

 


 

11.3.2012 -

už je to rok, co se v Jihlavě narodila malá hnědá kulička, ano náš Číva dnes slaví své první narozeniny.yes

Na něm a na Julči je vidět, jak ten čas letí.

Z Čívi pomalu, ale jistě vyrůstá psí osobnost s kterou je nutné počítat.

U dětí se tvrdí, že jejich povahu formují rodiče a osoby, které s nimi přicházejí často do styku. No a náš Číva si snad nejvíc bere z Brixi, až na její extrémní tvrdost ji kopíruje snad úplně ve všem. Je to skoro taková její malá kopie. Sdílejí velmi silnou společnou vášeň pro jakékoliv jídlo, na vodítku pořádají stejné závody kdo bude v lese dřív, při cvičení je udržet oba v klidu je stejně náročný úkol, pokud se delší dobu nic neděje nebo je něco štve, hlasitě to dávají najevo oba stejně. Ale vzal si i něco od ostatních, od Reda se naučil hlídat náš plot a vynadat každému drzému vetřelci, který si k němu dovolí jen čichnout, někdy bohužel stačí, když chce ten drzoun i jen projít. Od Fajnyho se naučil nevšímat si cizích psů a hrát si trochu méně brutálním způsobem než Brixa a v neposlední řadě nesmím zapomenout na Julču.  Díky ní bez mrknutí oka snese těsně kolem hlavy letící kočárek a jiné létající předměty, zvládá velmi hlasité zvuky vedle svojí hlavy, už se ani nezvedá, když se o něj náhodou zakopne.

Čívo přeji Ti spoustu skvělých psích zážitků, pevné nervy s námi

a ať Tě posloucháme ještě víc než dosud heart

 


 

25.2.2012 - 

přes zimu se u nás toho moc neděje, největší událostí asi bylo, že konečně napadl sníh,

sice dlouho nevydržel, ale potěšilsmiley

tady zimní hrátky Čívi a Fajnyho - trochu jim byla zahrada malá

video

taky jsme konečně zjistili, že zahrada z kopce má i nějakou výhodu

video Julčina bobování

 

27.12.2011-

tak jsme s Čívou už podruhé vyrazili za ovečkama, sice ještě stále jejich bobky považuje za hodně důležitéangry, ale ovce samotné si už získaly taky jeho pozornostcheeky

video

 

 


22.12.2011 -

trocha fotek s prvním sněhem, i když kvalita nic moc

foto


12.11.2011 -

Horka na Moravě - O pohár Lovecké chaty

naše poslední závody v tomto roce. Povrch byl perfektně upraven a parkury od Slávky Podmolové byly zajímavé a docela běhavé. Na startu se sešlo 90 týmů z toho LA 45. Vyrazila jsem jen s Maruškou a Fajnym. Byla jsem zvědavá jak se s tím Maruška popere, když od října netrénovala, ale vypadala, že ona překážky rozhodně nezapomíná. Jen hala jí zase činila trochu problémy, což bylo vidět hlavně na odložení, první běh Jumping ještě uležela a kromě toho, že se jí nelíbil kruh a jednou jí nevyšel odskok to zvládla a bylo z toho 13. místo. Ve zkoušce jedna shozená znamenala 6. místo. V Openu už bohužel problém s odložením vyústil do odmítnutí první překážky a pak si odskočila áčko, tak jsme si dali opravu a byl z toho disk. Fajny to měl chudák tentokrát těžké, musel odedřít všechno sám, já jsem se díky svým zdravotním indispozicím opravdu moc nerozběhla. V Jumpingu zaběhl čistě, i když ne moc rychle a bylo z toho 2. místo. V LA2 jsem zapomněla trať, takže disk a i když jsme doběhli měl z toho spíš diskotéku. V Openu se rozhodl, že tunel je lepší než skočka, takže disk, ale doběh byl hezký. :) Tak na závodech zas za rok.cheeky

 

video Marie a Fajny

 


 

28.10. 2011 -

intenzivka s Radovanem Liškou ve Zlechově

počasí nám naštěstí vyšlo, zase jsme si pěkně mákli a potrénovali pár nových věcí a přes mé zdravotní indispozice jsme se snažili co to šlo. A proto, že to bylo pro nás s Fajnouškem na delší dobu poslední taková akce, snažili jsme si ji užít naplnowink.

foto : Martin Ševčík a spol


 

20.10.2011 -

trochu netradiční  čtvrteční výcvik agility

foto - Ivča Vranová


 

8.10.2011 -

Lukovské tunýlkaření

tyhle neoficiální závody navštěvujeme, co je naši kamarádi z Lukové začaly pořádat. Letos se počasí moc nevyvedlo a tak se Vašek rozhodl, že zůstane doma s Julčou. Za slovy Julinka by zmrzla, se skrývalo, do takové zimy a deště nejdu ani omylemwink. Tudíž běhání zůstalo na mně. V Openu Brixinka se snažila seč to šlo, ale krásně mi odpálila zonu na kladině a nadšeně vlítla do špatné díry tunelu. Fajny hezky čistě a 1. místo. V Jumpingu jsem neodhadla past v podobě látkového tunelu, kteří psi v plné rychlosti neviděli a Brixa při jeho oběhnutí to pro jistotu vzala zpět přes skočku, takže zase disk. Fajny v mokru přepálil slalom a bylo z toho 5. místo. A už jsme se mohli těšit na tunely. Po loňské motanici jsem byla zvědavá co nás čeká letos. Bohužel zrovna na tuneliádu štěňat se pěkně rozpršelo, byla jsem zvědavá jestli Číva vůbec v tomhle poběží. On běžel, akorát já jsem tak trochu v tom mokru nestíhala a bylo z toho 2. místo z 8 štěňátek. Tuneliáda pro velké byla lehčí než loni, ale zase terén mnohem horší a rychlí psi měli občas velké problémy to ubrzdit. Ale Fajny s Brixou mě podrželi a Brixa skončila na 2. místě a Fajny na 1. místěyes. Takže za rok zas.

video Čívi 

 


 

1-2.10.2011 -

intenzivka Zlechov

zase jsem si potvrdila, že jediná vada na Fajnyho genialitě jsem já v roli psovoda, ale co už, holt každý má něco. Intenzivka byla zase poučná, něco jsme si odnesli a snad v příštím životě už ze mě bude dokonalý agiliťákangel. I Číva se v mezi čase snažil probíhat tunýlkama a choval se docela vzorně.yes

Fotky - Radka Janovská


 

24.9.2011 -

Zlechov - V. Zlechovské hopsání

tyto závody se vydařily, počasí ukázkové, cesta díky tomu, že to máme jen 35km uběhla rychlewink, rakouský rozhodčí stavěl pohodové parkury a nám se vcelku dařilo. Marie v Jumpingu minula kruh a dala si ho cestou zpět takže disk, v LA1 skončila na 2. místě a v Openu si dělala co chtěla takže taky disk. Brixa v Jumpingu 12. místo s 1 chybou, zkouška bohužel disk a Open běžela moc hezky, ale Vaškovi se nepodařilo ji zabránit vběhnout do tunelu tudíž disk. Fajny Jumping 2. místo, bohužel jsem zase byla moc pomalá, LA2  3. místo a Open disk po opravě houpačky. Asi bych měla začít trénovat běhangry, nějak Fanouškovi přestávám stačit.

foto Ivana Vranová a další foto Radka Janovská

video Fajnyho

 


 


18.9.2011 -

Slavičín -neoficiální závody

proto, že jsem tyhle závody pískala, smečka zůstala doma a na výlet jel jen Číva, běhal s mojí neteří Míšou, pro oba to byla premiéra, pro Čívu první  závody, i když neoficiální, co by taky chtěl ve věku 6 měsíců a pro Míšu vůbec první agilitní zkušenost, ale zhostila se jí i přes nulový trénink na výborně a ze 3 tunýlkových běhů byli 2x na 4. místě a jeden krát vyhráliyes. Ve Slavičíně se nám moc líbilo a příště se zúčastníme zas.

Fotky Ivča Vranová zde a Radka Janovská zde

video Čívi zde


 

10.09.2011

měl náš klub předváděčku agility a poslušnosti v rámci akce našeho zlínského magistrátu

fotky- Ivča Vranová

 


 

 

1.9.2011 -

pár fotek Čívi - autor Martina Kalábová

 


 

27.8.2011 -

O ZLÍNSKÝ RANEC VI " + IV. MR Australských honáckých psů + I. Šampionát Australských kelpií 

protože tyhle závody jsme vlastně pořádali my, byly tak trochu značně náročné. Počasí nám přálo a naštěstí bouřky nás minuly. Technika šlapala a pomocníci taky. Rakouská rozhodčí stavěla prostorné, běhavé tratě na které u nás nejsme moc zvyklí, ale myslím, že závodníkům i psům se to líbilo. Brixa po tom co si při koupání natáhla sval zůstala doma, takže běhala jen Maruška s Fajnym. Byla jsem zvědavá jak si Maruška poradí s tím, že přes měsíc neviděla překážky, ale zvládla to a kromě posledního běhu, kdy se diskla běhala s chutí a nechala se i ochotně vodit. Fajny klasika, rychle a zběsile, ale bohužel tyčky šly dolů. Byla jsem ráda, že kelpie se dostavily v hojném počtu, vždyť většina je Čívových příbuzných. :) a někteří předváděli moc hezké běhy. Snad se to všem líbilo a příští rok zas.


 

 

 

 

25.8.2011 -

tábor Svojanov

jako každé léta za posledních 5let, jsme vyrazili na pracovně dovolenkový tábor do Svojanova. Počasí až na pár bouřek vyšlo. Julča se chovala vzorně jako vždycheeky. Fajny s Brixou taktéž a Red ve žrádelně(u mých rodičů taky utěšeně tloustl a rozmazloval se, doma holt v posteli nespí). No a Číva to je kapitola sama pro sebe. Zjistila jsem, že i když žádný vodomil asi nebude, v případě nouze umí velmi slušně plavat. Další překvapivé zjištění bylo, že Číva umí i velmi dobře plachtit. Když zjistil jeden večer, že jdu s Fajnym na coursing a on zůstává jen s Brixou,rozhodl se, že jde s námi, dveřmi to nešlo, tak to vzal oknem. Naštěstí přeletěl zábradlí i betonové schody a dopadl na trávu, cca 3m, kromě trochu naražené packy přežil svůj letecký den bez další úhony. Jen Brixa s Fajnym mu asi pak pěkně nadávali, že mají na pokoji docela vedro kvůli zavřeným oknům, neb Čívovi se plachtění asi líbilo a druhý den už zase pištěl u okna. Takže poučení pro příště, pokud Číva nedostane rozum (což asi nehrozí angry) musíme mu zabezpečit všechny únikové cesty, i ty málo pravděpodobné.

 

 


 

28-31.7.2011 -

Minitábor Setina

řekla jsem si, že je potřeba udělat si dovolenou ( i když by někdo mohl podotknou, že jsem pořád na dovolené, na té mateřské) rozhodla jsem se pro opravdovou a jak jinak agiliťáckou. A když Bára Sajdoková vypsala Setinu, neváhala jsem. Netušila jsem, že bude mít velmi adrenalinový začátek i konec. Když naše vozidlo ve složení, Radka, Julča, má maličkost, Cecil, Bip, Fajny a Číva dojíždělo skoro k cíli navigace i mapa nás navedly do lesa a bohužel my se rozhodly pro cestu, která vypadala líp, ale po chvilce se z ní stala  regulerní lesní cesta se všemi výmoly a dírami, otočit jsme se neměly kde a tak jsme pokračovaly až na mýtinu. Tam jsme si zavolaly pro radu a dozvěděly jsme se co jsme tušily, musíme zpět. Po hodně rozbahněné cestě do kopečka. Možná kdybychom měly jeep. No, sedly jsme do Berlinga, já se začala intenzivně modlit(bylo mi jasné, že když nevyjedeme, bude hodně dlouho trvat, než nás někdo vytáhne) a Radka řídit. Zvládla nás vyvézt na pevnou cestuyes. Hurá. Zbytek tábora už probíhal pohodově, velmi často pršelo, takže jsem střídala z obuvi jen kopačky a holínky, Julča skoro nevylezla ze svého neoprenového oblečku(díky bohu za nějangel), Dle mého povinná výbava každého batolete. Gumáčky taky ocenila, i když se je snažila intenzivně rozebírat.angry Fajny se snažil na parkuru seč to šlo a já s ním. Mu to šlo skvěle, mně už hůř. wink. No a Číva žebral kde se dalo, bouřil se proti autoritě (mé)kde se dalo a vůbec si to asi užíval. A nastala neděle, den odjezdu. Auto naskládané, já převlečená do čistých kalhot a tenisek, které jsem uchovala suché a čisté pro odjezd. Sednem do auta protočíme kola a nic. Bohužel jsme trochu stáli na trávě v kopečku a intenzivním pršením se nám tráva značně rozmokla. No, zkrátím to, nakonec nás tlačilo hodně, a všichni jsme byli pěkně ohození nánosem bahna, ale vyjeli jsme. Tímto ještě jednou děkuji všem pomocníkům za vytlačení.yes

24.7.2011 -

videa ze Štípy : Julča dítě a pes a Brixa výstava

foto I - Ivča Vránová

a další foto najdete zde


 

23.7.2011 -

 

neoficiální závody v poslušnosti, agility a vystavování ve Štípe

protože na tento víkend jsme nic neměli, rozhodli jsme se strávit sobotu na závodech, které pořádali naši známí kousek od Zlína. Náplní dne, byly závody v poslušnosti, agility a ještě se vystavovalo. Vašek to měl i tak trochu pracovní, posuzoval poslušnost začátečníků. Lidí a psů se sešel hojný počet cca 70. Počasí vyšlo nad očekávání dobře, až moc dobře, neb jsme se všichni trochu připekli, hlavně Julča vypadala jak rajské jablíčko. No a k našim výsledkům, Čívu jsem na poslední chvíli přihlásila na poslušnost štěňat (přivolání, sedni, lehni, tunel, přenášení a prohlídka zubů) a Číva překvapivě skončil na prvním místěyes. Ostatní měli od poslušnosti pohov, záminka byla, že bych nestíhala s Julčou, hlavní důvod, že naši psi už vůbec neposlouchajíwink. Závody v agility, štěňata Číva 4 místo, Brixa disk, Fajny sice moc hezky, ale díky ménu předčasnému máchnutí rukou taky disk, Marie překvapivě rychle a zběsile, škoda, že při tom ohluchla, ale přesto z toho bylo 2 místo.  A teď vystavování, nejsem jeho fanoušek, ale když už jsme tam byli tak proč ne,( to bylo zdůvodnění Vaškovi) hlavní důvod byl, že jsem se chtěla pobavit  jak bude vystavovat Brixu.cheeky.  Jednou si to zkusili a Brixa nezklamala a předvedla ipácký klus, takže jsem si říkala, že bude veselo. Ale k věci, Čívu kvůli vychrtlosti bych na výstavu vzít nemohla, zavřeli by mě za týrání. Fajny šel do šampionů, sešlo se nás tam 6. V kruhu si vzpomněl, co že tam má vlastně dělat, ale bohužel od jeho mladých let se nic nezměnilo a stále komentoval dění kolem sebe, stojíme dlouho haf, postoj dobře, ale haf, naval piškot haf a tak dále. No nakonec jsme skončili 4. Ani mě to moc nepřekvapilo. Brixa s Vaškem byli ve třídě otevřené, sešlo se tam 16 fen. Díky dlouhému čekání než to začne, se Brixa nějak moc zklidnila a překvapivě se předváděla moc hezky, Vašek to taky zvládal velmi slušně a vyběhali si první místoyes Na to, že to pro oba byla vůbec druhá výstava v životě velmi slušné. Čekalo se na závěrečky, mezitím si Julča zaběhala v Ditě a pes s Fajnym, běhání v kruhu se jí hrozně líbilo. No a přišli závěrečky, Brixa vyhrála i všechny feny a šla o nejlepšího psa výstavy. A co se nestalo naše Brixa se stala vítězem celé výstavy. Pro mě naprostá haluz, ale musím uznat, že to ona i Vašek zvládli naprosto profesionálně. 

 


 

 

 

17.7.2011 -

Číva měl 4 měsíce, ten čas nějak letí, z roztomilého medvídka se stala vytáhla liška, občas trochu vztekládevil, někteří zlí jazykové tvrdí, že teda spíš šakalwink.  Přiznám se bez mučení, že jediné co umí je tunel a přejít kladinu, ještě zvládne sedni a lehni a to je tak všechno, no málem bych zapomněla, jednu věc umí naprosto dokonale a to je žebráníyes. Pak ještě vyšplhat se na stůl a něco tam sežrat. 

No, ale abychom nezaháleli, vyrazili jsme na ovečky, vzala jsem sebou i Marii a z naší smečky jen Čívu, Red by si z ovcí udělal spíš večeři, Brixa je totálně ignoruje a Fajny sice pásl, ale nechtělo se mi v něm zas probouzet jeho zájem, když k nim pravidelně chodit nehodlám. No Julči se ovce asi líbily, hlavně když skákaly přes ohradu, Číva z nich byl ze začátku rozpačitý a nechtěl s nimi nic mít, ale po chvíli okukování kolegů při pasení se rozhodl, že nejsou až tak strašné a očuchat si je teda může. Marie se ze začátku taky tvářila, že si můžu strčit ovce někam a že ona v tom košáru s nimi nebude, ale nakonec se v ní probudili její předci a ukázala nám, že pást umíyes.


 

 

1-3.7.2011 -

MORAVIA OPEN

pro mě jedinečné závody, jsem ráda, že mám možnost se u nás na závodech podívat jak běhá světová špička a poměřit si s ní síly.smileyPředpověď počasí byla katastrofická a mně přišlo , že čím lepší počasí tím horší výkony a čím horší počasí tím naše výkony stoupaly. V sobotu se počasí drželo a Marie dala 3 disky, Fajny zaběhl jen Jumping s jednou chybou, ale v silné konkurenci cca 100 psů, kde se musí běhat rychle a bezchyby to stačilo jen na 31 místo. Aspoň Vaškovi se překvapivě dařilo, s Brixou dokázal zaběhnout oba Openy a dostal se do malého finále. V neděli kdy se ráno rozpršelo a už nepřestalo se naše výkony přeci jen zlepšily. V Opnu Maruška jedna chyba a Fajny 2. Jumping Marie zaběhla čistě a bylo z toho 8. místo, Fajny s 1 chybou a 18 místo. Brixe to tentokrát nešlo. Třetí běh jsme s ohledem na nepřetržitý déšť radši zrušili, naši psi jsou schopni se přizabít i na suchých zónách, natož na mokrých. Příští rok doufám, že se zúčastníme zas tohoto skvělého závodu.

 


 

18.6.2011 -

intenzivka v Lukové s L. Dostálovou

tentokrát jsme běhali v trochu netradičním složení, Vašek s Fajnym a já s Maruškou, Brixa odpočívala. Maruška se zase trochu zlepšila, Vaškovi s Fajnym to překvapivě většinou šlodevil a jediný kaz tohoto dne, Fajny se zase rozmázl na kladině a tentokrát už bohužel s následky, servaná zadní noha a na přední noze rozšvihlé lůžko drápu, naštěstí si z toho moc nedělal. 

FOTO - Radka Janovská


9.6.2011 -

a ještě fotky z Rance - Ivča Vranová

 


 

7.6.2011 -

další fotky z Rance - Tomáš Šácha

 


 

5.6.2011 -

první fotky z Rance - autor Eva Maděrová

 


 

4.6.2011 -

Ludslavice - O Zlínský ranec V


jak název napovídá, náš klub pořádal již pátý ročník závodů o Zlínský ranec, ten čas opravdu letí. Jako pořadatel si musím poklepat na rameno, myslím, že organizačně jsme to zvládli na výbornou, výsledky byly skoro ihned. Jiřka Máčková stavěla velmi prostorné a běhavé parkury, na to vedro až moc běhavé. cheeky Oproti trendu jiných závodů v poslední době, jsme měli i super ceny a hlavně jich bylo myslím docela dost a samozřejmě první v součtu jako pokaždé vyhráli batoh a v něm zase nějakou maličkost. I pár problémů se vyskytlo, ale ty jsou a bude všude. Počasí nám přálo, když pominu vedro a bouřka přišla až po doběhnutí posledního závodníka. Sice překážky jsme sklízeli za deště, ale tak rychle sklizené nebyly ještě nikdysmiley No a k našim výkonům, i když jsem seděla celý den u výsledků, moc si je nepamatuji. Vašek doběhl s Brixou Jump a ve zkoušce byli na 4. místě a v Openu pěkný disk. Já s Maruškou tentokrát bez disku, v Jumpingu 2. místo, ve zkoušce 3. místo. Fajny Jump disk, zkouška 3. místo a nejrychlejší čas, postupovka 4,8 m/s v tom vedru byla slušná a Open taky doběhnut nějak. V srpnu pořádáme závody zas, tak doufám, že nám vyjdou stejně jako tyhle, videa nebudou nebyl čas.

 


 

21-22.5.2011 - 

Tak trochu na poslední chvíli jsme vyrazili do Zlechova na intenzivku s Luckou Dostálovou, snad jsme se zase trochu posunuli k lepším výkonům v tom bláznivém sportu zvaném agility.wink Zjistila jsem, že Číva za žrádlo dokáže vylézt kamkoliv a kladina mu nedělá v tomhle případě sebemenší problém. Uhlídat zároveň Julču a Čívu je občas trochu oříšek, přivolání mají oba nulové, i když Číva občas projeví aspoň snahu, Julča mi tak maximálně zamává a pokračuje dál.angry. No a Fajny jako vždy naprosto skvělý, jen ten psovod ho brzdí v rozletu.cool

Fotodokumentace zde a zde od Radky Janovské

 


 

16.5.2011 -

video Zlechov - Fajny, Maruška

 


 

14.5.2011 -

Zlechov - dvojzkoušky

všichni jsme se modlili, aby se předpověď neustálého deště nesplnila a počasí vydrželo. Modlitby byly vyslyšeny a nepršelo. Lenka Pánková stavěla velmi technické tratě, které Fajnymu vyhovují, Brixe už méně. Marušce je to zatím asi jednosmiley. Maruška první běh s jednou chybou a 4. místo. Pominu to, že se na startu rozhodla vyválet v nějakém fujtajblu. surprise Druhý běh až do půlky bez chybně, pak se nějakým záhadným způsobem octla ve slalomu a krásně se napojila uprostřed takže disk. Dokončila to tím, že si odešla pro své kolečko do cíle a velmi se divila, že ještě na něj opravdu nemá nárok. angry. Brixa jako obvykle vyběhla s velkým nadšením, zahrála si na letadlo na houpačce a dolítla do špatné díry v tunelu. Fajny ji co se týče houpačky následoval, ale dolítl ke správné díře a bylo z toho 3. místo a nejrychlejší časyes. V druhé zkoušce se Brixa rozhodla, že skákat skočku zezadu je ztráta času a ona ho nemá nazbyt a zase tudíž disk, ale její radost na parkuru mě už nutí se nad těmi disky ani nevzrušovat. Fajny se prozměnu u houpačky rozhodl, že je snad tryskáč a až na počtvrté pochopil, že ta houpačka je přistávací plocha, až na tenhle malý incident, běžel moc hezky a reagoval bez sebemnšího zaváháníyes.

 


 

13.5.2011 -

a jedna super zprávayes

Fajny dnes absolvoval u MVDr. Beránka, vyšetření na dědičné oční vady, PRA a další spoustu pro mě  neznámých slovcheeky) a je  prostý všech očních vadheart

a aby se tam sám nenudil, vzala jsem i Čívu a ten se nenechal zahanbit  a je taktéž prostý všech očních vad yes a jako perlička na závěr, dle očního pozadí (on je má červené) se dá poznat, že pokud někdy bude mít štěňata budou velmi pravděpodobně dilute barvywink.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 

protože je nás doma málo, tak k nám přibyl nový člen, jmenuje se Čivík, je malinký, hnědý a vypadá jak nevinný méďa, bohužel zdání klame a začíná se pěkně vybarvovatdevil


12.5.2011 -

a pár fotek z tréninku


11.5.2011 -

video ze Zlína Maruška

a další fotky ze Zlína autor Petr Vrana

a ještě spousty fotek od Ivči Vranové


8.5.2011 - 

dvojzkoušky Zlín

Maruška v první zkoušce běžela moc hezky, sice v točení skopla tyčku, ale její rekordní postupovka 4,64 m/s mě potěšila a je vidět, že se začíná pomalu a jistě zrychlovat a vyběhala si 2. místo. V druhé zkoušce jsem bohužel zase bojovala s jejím rozhodnutím jít na jinou skočku než jsem chtěla já takže disk, ale zóny zase moc hezké. Fajny tyčka dolů a tudíž jsme si udělali cvičně kladinu, Brixa disk, nějak se rozhodla, že vlastní parkur je hezčí. Druhá zkouška Fajny prozměnu cvičně houpačka a Brixa sice doběhla, ale díky jejím nepředvídatelným manévrům jsem i zapomněla parkur.no

Fotky - Radka Janovská

 


7.5.2011 -

Závody ve Zlíně


rozhodčí Lenka Pánková, stavěla technické parkury, náročné na vedení. V Jumpingu, Marušce při odložení zafoukal moc vítr a ona to vzala jako pokyn pro start a mě to tak rozhodilo, že jsem ji nechala disknout, hned na druhé skočceangry. Zbytek parkuru hezky čistě. Brixa vyběhla jak tajfun a pro změnu disk na 3 skočce, to jsem ještě netušila, že celý den bude jak urvaná z řetězu a mozek pošle na dovolenou. Fajny doběhl, sice se svými 2 tyčkami na 8. místě, ale aspoň s nejrychlejším časem. Maruška zkouška LA1 2. místo. Brixa zkouška zase disk, přes svůj štěkot asi nějak neslyšela, Fajny si opravil cvičně kladinu, takže taky disk. Poslední Open šla Maruška moc hezky, ale po mém opožděném povelu disk. Brixu jsem nějak hrůzostrašně odvodila a i s pádem z houpačky 11. místo. Fajny se vodil moc hezky, ale bohužel taky slítl z houpačky a bylo z toho 6. místo. Poučení pro příště - když fouká vítr Marie, odložená dlouho nezůstane, Brixa, když pošle mozek na dovolenou tak to stojí za to a Fajny, ty 2 tyčky mít shozené prostě musí, přece neporuší tradici :)


 

 

30.4.-1.5.2011 -

Prostějov dvojzkoušky

v sobotu Vašek musel do práce a vyrazila jsem i s Julčou, díky hlídacím tetám, hlavně Lucce jsme to hezky zvládli. Počasí taky vyšlo suprově. Co se týče běhů Maruška bodovala a druhou zkoušku LA1 zaběhla na 3. místě a tím splnila 3 zkoušky na výborně a za rok musí do dvojek.yes Fajny neměl svůj den, první běh, skoro všechny tyčky dole, v druhém běhu hezký disk hned na druhé skočce, ale šel do sebe a neshodil ani jednu tyčku. Brixa jedna zkouška na 6. místě. Druhý den, počasí už horší, ale naštěstí žádná bouřka. Maruška se snažila a zkouška zase na 3. místo. Ve druhé zkoušce disk, její rozhodnutí jít na áčko bylo nezlomné.angry Fajny tentokrát dostal rozum a vodil se hezky, jen ty tyčky v obou zkouškách spadly 2. Brixa zkoušku čistě a 3. místo.

Videa Marušky, Fajnyho a Brixi

Foto - Radka Janovská

 


 

26.4.2011 - 

videa ze Zónovkáře - Marie, Fajny, Brixa


23-24.4.2011 -

Ostrava - O nejlepšího zónovkáře

jako už každoročně jsme vyrazili do Ostravy, tentokrát byla závodní premiéra na novém cvičáku, moc hezkém. Rrozhodčí P. Glabazňa stavěl technické obtížnější parkury, bylo k vidění hodně disků. V sobotním prvním Openu doběhlo v LA jen 6 psů. A světe div se Vašek s Brixou mezi nimi.yes Ale popořadě, v sobotu krásně svítilo sluníčko, holky se opalovaly a ke slovu přišly kraťasy a tílka. Běhaly se 2 Openy a 1 Jumping. Vašek měl svůj den a zaběhl všechny běhy. I když v Opnech měl nějaké chyby, Jumping se mu povedl čistě a bylo z toho krásné 5. místo.  Mně se s Fajnym povedl jen druhý Open, kde jsme skončili na 5. místě. Jinak zbytek běhů katastrofa, Fajny ječel, nedával pozor a já ho nebyla schopna uřídit, děs a hrůzaangry. S Maruškou v prvním běhu disk mojí chybou, druhý běh už byl o něco lepší, ale odmítačka na kruhu a 12. místo,  v třetím běhu prozměnu chyba ve slalomu a 14. místo. V neděli ve znamení slunečného dne se všichni hned ráno namazali, ale bohužel někdo tam nahoře měl jiné úmysly a celý den byla docela pěkná zima a pršelo. Vašek hned první běh disk, Maruška taky a Fajny se rozhodl, že mozek šel na dovolenou a věrně je kopíroval. Druhý běh Fajny zas jak přes kopírák a až Jumping Fajny doběhl čistě a Maruška, i když byla disk běžela rychleji než obvykle, asi jí déšť a zima připomněli irskou domovinu.  

Foto - Ivča Vranová


 

24.4.2011 -

a ještě fotky ze Šlapanic od Radky Janovské


22.4.2011 - 

Fotky z tréninku agility - autor Ivča Vranova


20.4.2011 -

videa ze Šlapanic - Marie, Fajny, Brixa


16.4.2011 -

Šlapanice speciál pro Large

tentokrát jsme vyrazili v početné sestavě jak co se týče našeho domovského klubu Argus, tak i naší smečky, doma zůstala jen Julča a Redík. Počasí vyšlo ukázkově, rozhodčí stavěla technické, ale rychlé parkury, co víc si člověk může přát. Snad jen míň chyb ve vedení a prášky na zlepšení paměti na parkuru cheeky. No a naše výsledky - Vašek s Brixou Jumping a LA1 disk, ale měli tam i světlé chvilky. Poslední běh se jim, ale zadařil a až na 2 skočky doběhli. Fajny Jumping sice doběhl, ale padali mu tyčky a i mé vedení mělo mezery, v LA2 jsem zaspala jen v jeden moment a spadla nám tyčka a bylo z toho 5. místo. V Openu jsem se celkem držela, ale zas nějaká tyčka spadla, ale zato zóny perfektní. Největší radost mi udělala Marie, na svých druhých závodech, dokázala zaběhnout všechny 3 běhy, z toho 2 čistě a v Jumpingu měla jen jednu chybu.yes Sice rychlost zatím nic moc, ale to se časem napraví. A její umístění  z cca 55 psů v Jumpingu 14, v LA1 pátá a v Openu šestá.

Foto - Ivča Vranová


 

13.4.2011 -

do odkazů přidána sekce nepsí stránky 


5.4.2011 -

video mých ''pokusů" o vedení z tréninku Handlingucool


4.4.2011 - 

konečně videa z Mikulovského dvojhrbu

Fajny, Brixa, Marie 


2.4.2011 -

jsme celá rodina , tudíž má maličkost, Vašek, Julča, Brixa a Fajny (Redík putoval do žrádelny k našim a následně na celý víkend na chatu, ten zas bude rozmazlený cheeky) vyrazili na trénink trefně nazvaný HANDLING. Protože oba s Vaškem máme velké mezery ve vedení, hlavně teda Vašek neb skoro netrénujeangry, tak jsem doufala, že trénink pro nás bude přínosný. A byl. Občas si člověk myslí, že na parkuru ukazuje správnou rukou a ejhle ono to není tak docela pravda, zlozvyků se holt zbavuje těžko,crying zvlášť, když si je kolikrát ani neuvědomujeme. Bohužel oba naši psi mají velmi rychlé reakce (pro nás někdy až moc rychlé) a při sebemenší chybě vedení nám to dají pěkně vyžrat, takže se člověk musí neustále zdokonalovat a být jim vděčný za  zpětnou vazbu, kterou od nich dostáváme. Ale není nad to, když nás opravuje někdo se schopností nám tu chybu i hezky polopatě vysvětlit a navést nás na správnou cestuenlightened. Takže naše rodinná rada odhlasovala, že příště jedem zas. yes

Foto Zdeněk Lukovics (foťák Radky Janovské)


30.3.2011 -

pár fotek z dnešní cvičákoprocházky


 

26.3.2011 -

Mikulovský dvojhrb III

na těchto závodech měla svou premiéru Marley, i když trénuje jen asi 3 měsíce potřebuje posílit hlavně psychiku a závody a hlavně rušné prostředí  jsou na to ideální. Nečekala jsem žádné zázraky, ale Maruška to zvládla na výbornou.  První zkoušku LA1, i když se nesoustředila naplno zaběhla s jednou odmítačkou a jednou chybou a skončila na 7 místě ze 14 startujícíchyes.

Druhá zkouška co se týče soustředění byla už lepší, běžela i rychleji, ale bohužel se pro nás stal osudný kruh, při jeho opravě se Marie napasovala bokem kruhu, pěkně se praštila, ale pak ho statečně opravila, ale už byla rozhozená a 3 odmítnutí znamenalo disk. Potěšující bylo, že slalom zvládla na jedničku a všechny zóny taky. Brixa v první LA2 krásný disk, byla jsem moc pomaláno Fajny až na naskočenou nástupovku šel krásně a bylo z toho 1  místo.yes V druhé LA2 šla Brixa bez chyby a stačilo to na 3 místo.yes Fajny bohužel disk, houpačka byla lákavější než skočka. Maruška mě potěšila hlavně tím, že to psychicky ustála, Brixa tím, že i když viděla překážky naposledy v lednu tak se snažila co to šlo a Fajny, že neshodil a dal všechny zóny. Přemýšlela jsem o zónach, všichni naši psi mají áčko sbíhané (osobně už nikdy nebudu učit zastavované áčko s ohledem na zdraví psa) , kladinu mají zastavovanou. Áčko mají učené každý jinou metodou a kladinu vlastně taky. Hlavně u kladiny jsem se snažila přizpůsobit zóny jejich fyzickým dispozicím s ohledem na jejich zdraví a přirozený pohyb, snad se mi to  aspoň trochu povedlo.

Foto z venčení -Radka Janovská

 


24.3.2011 -

Všechno nejlepší Redíku k tvým 13 narozeninám!!yes

Bohužel svůj gauč ani křeslo opravdu nedostaneš, takže se budeš muset mačkat stále s námidevil.

Holt život je pes.wink


26.2.2011 -

jsme vyrazili na  seminář pozitivní motivace k Báře Sajdokové, protože Brixa s Fajnym jsou spíš přemotivovanídevil, vzala jsem sebou Marušku, která potřebuje posílit sebevědomí a naučit se soustředit v ruchu. Seminář mi pomohl  si uvědomit, enlightenedže spoustu věcí dělám automaticky a ani nad nimi už nepřemýšlím, kdežto pro ostatní je to něco nového. Připomněl mi také věci, které jsem dělávala s Timem, aby se  zrychlil na parkuru a byl ochotný se mnou víc spolupracovat. Dozvěděla jsem se i pár nových věcí a hlavně, když se člověk sám nevidí, tak se nemůže ani kontrolovat, takže i zkouknutí a připomínky někoho jiného jsou velmi přínosné. yes 

a tady video ze semináře  s Maruškou


19.2.2011 -

náš první pořádný trénink s Maruškou, kde viděla víc jak 2 skočkycheeky


4.2.2011 -

video z Mikulovského dvojhrbu Brixa i Fajny


29.1.2011 -

Mikulovský dvojhrb - dvojzkoušky : naše první závody v letošním roce. Když mi ráno ukazoval teploměr -15 a Vašek, který zůstával s Julčou doma (neb razí teorii, že  v zimě na závody jezdit nebude neb je zima) se mi smál, že on bude v teple, začala jsem uvažovat, že na té jeho teorii i něco budesurprise. Naštěstí během dne krásně svítil Oscar a venku bylo úžasně, řekla bych skoro na opalování. Co se týče závodů, povrch super, moc se nebořil, tratě se mi líbily jen některé pasáže mi pro jedničkové psy přišly docela těžké.  Brixa v první zkoušce šla krásně, dávala pozor, dala zóny, pak přišla jedna otočka, já nějak zaškobrtla, Brixa se rozhodla, že v životě neslyšela slovo  slalom a následovala mé kymácející tělo na dálku, no hezký disk. Zbytek parkuru samozřejmě čistěwink. Těšila jsem se na druhou zkoušku, bohužel si Brixa asi jak se nudila v autě šlehla nějaké houbičkyangry a já měla najednou jiného psa, naprosto happy, ale to je u ní normální, ale normální není, že při povelu slalom, se zase nechytáme a letíme někam k houpačce, která je ještě k tomu opačně, no a v tomhle duchu se nesl celý náš běh, já šla vpravo, Bri vlevo, já dala levá Bri šla do tunelu, hlavně, že si spokojeně skákala co viděla a já jí tam jak jsem pochopila jen překáželadevil. Jediná útěcha - aspoň áčko dala luxusně. No holt příště prohledám auto a seberu houbičkywink.  Fajny první zkouška super, nezhodil, zony dal, ale u tunelu se otočil kolem své osy takže odmítačka a bylo z toho 5. místo. yes Při druhé zkoušce taky super, naštěstí neholduje houbičkám jak někteří, ale bohužel se pro změnu rozhodl, že je letadlo a přelítl houpačku, tak jsme si ji cvičně opravilismiley. Každopádně na první závody spokojenost a příště už snad i něco doběhnem.

a pár fotek od Radky Janovské


2010

Tak a máme tu zase konec roku. Do roku 2010 jsme vstupovali s jedním členem smečky navíc, narodila se Julčasmiley, bohužel do roku 2011 vstupujeme a je nás o jednoho míňfrown. Po čtvrtstoletí už po mém boku chybí Bejzi. Rok 2010 nám přinesl spoustu radostných zážitků, z Julči malého ležícího uzlíčku se stalo velmi rychle se hýbající torpédo a začala se projevovat její osobnost, hlavně dokáže dávat velmi silně najevo svůj názor na některé věci a hlavně ho dokáže pěkně prosazovat.devil Vrátili se z daleké ciziny naši kamarádi, asi se jim po nás tak moc stýskalowink. V agility jsme snad zase pokročili dopředu, i když frekvence tréninků je stále velmi tristkní a pro Brixu s Fajnym tak trochu nedostačujícíblush.  Rok 2010 mi přinesl, ale i rozčarování, myslela jsem, že už o iluze přijít nemohu, že už jsem dostatečně stará,  ale zmýlila jsem se. Proto jsem vděčná za lidi, které mám kolem sebe za své kamarády, na které se mohu spolehnout. Znovu jsem se utvrdila, že i když své psy miluji, vždycky je snad budu mít po svém boku,  ale můj život s nimi nestojí ani nepadá.


       

22.12.2010 -

rok utekl jako voda a Julča slaví své první narozeniny

a tak šel čas

   


 

8.12.2010 -

pár fotek z našeho listopadového výletu na hrad Lukov, sice trochu opožděně, ale přecewink

Foto


4.12.2010-

na tuto sobotu jsem si naplánovala poslední závody v tomto roce. Hlásila jsem se v době, kdy teploty byly vysoko nad bodem mrazu, po sněhu ani památky. Takže jsem se těšila na ukončení sezóny.wink Ale holt se všechno mění, když jsme ráno vyjížděli s Ivčou směr Horka nad Moravou, tak okolo nás sníh, na silnici sníh a z nové dálnice jsme díky mlze neviděli vůbec nic. A teploměr mi  v autě ukazoval -16. Teplota bohužel skoro celý den zůstala hluboko pod bodem mrazu, ale aspoň sluníčko svítilo.  Alice stavěla vzdušné, rychlé parkury, ale s technickými pasážemi a rozlišovačkami se slalomem. V jumpingu Brixa nezaváhala a až na shozenou skočku (šla k zemi i bočnicelaugh) jsme neměli jinou chybu a bylo z toho 8. místo s velmi slušným časem. Fajny taky super, rozlišovačku se slalomem zvládl jistě, ale bohužel já místo povel pro zatočení dala vpřed a byl to krásný disk. crying Díky tomu, že ve zkoušce Brixa startovala hned na začátku a došlo trochu ke zmatku, že místo SA šli LA a my na start doběhli na poslední chvíli a jít s rozjařenou Brixou na parkur je bohužel sebevražedné, tak tento běh jsme opravdu nezvládli. Fajny ve zkoušce shodil hned první a pak sice těsně, ale přece skočil zonu na kladině a skončil 9. Poslední Open, Brixa stále rozjařena se vrátila v tunela a následně dala krásný čistý běhsad Fajny zas neudělal zonu podle mých představ a mě to tak rozhodilo, že jsme se diskli, dobře mi tak, mám se soustředit celý běh.  A shrnutí: v -16 je na závodech opravdu zima, Brixa když se nerozdovádí běhá moc hezky a neshazuje, Fajny bez tréninku kašle na zóny, ale má super vysílačky a až na jednu neshazoval. Já se mám soustředit na celý běh a ne se nechat rozhodit. A hlavně přežili jsme hnusnou cestu tam i zpět a to považuji za největší úspěch sobotních závodůyes


   

13.11.2010 -

jsem se nechala zlanařit a vyrazila jsem do Ratiboře, kde místní agiliťáci pořádali klubové závody. V Ratiboři mají super partu a tak i díky ní, skvělému počasí a velmi dobrým  frgálům to byla velmi vdařená akceyes Brixa s Fajnym sice občas na parkuru ohluchli, ale většinou se snažili plnit mé opožděné pokynycool.

Fotky od Radky Janovské


30-31.10.2010 -

jsme jako už tradičně každý rok vyrazili na sraz KK, jednalo se v pořadí už o 6. ročník, účast byla hojná a mezinárodní, sešlo se i pár neKK, hlavně mě zaujal Katalánský ovčák z Polska. Poprvé jsem si mohla prohlédnout tohle plemeno na živo. Počasí vyšlo skvěle yes a za sebe můžu říct, že to byla velmi pohodová akce, až na noc, kdy chudák Julča dávala najevo, že se jí opravdu nelíbí, že jí rostou hned 3 zuby naráz.devil.

veškeré fotky a další reportáže o srazu najdete zde


29.10.2010 -

 do odkazů přidána databáze Chorvatských ovčáků z Chorvatska


23-24.10. 2010 -

jsem si zajela do Zlechova na intenzivku s Luckou Dostálovou, u ní je opravdu náročné běhat se 2 psy,  takže  to, že jsem v pondělí sotva lezla, mě už ani nepřekvapilo. Brixa taky nevypadala, že je jí do skoku, přece jen už je to starší dáma, i když se tak nehodlá chovat. Jen Fajny vypadal, že víkend místo běhání, strávil gaučingem.

Fotky od Radky Janovské


20.10.2010 -

dnes nás neočekávaně opustil Bejzi (Ajax Diabety)

odešel psí gentlman, jehož povaha, i když nebyla ideální, velmi se k ideálu blížila

15 let jsi byl nedílnou součástí mého života, cokoliv jsem vymyslela jsi se s nadšením snažil splnit, byl jsi skvělým učitelem a vychovatelem, pro mé a nejen mé psy a v posledním roce  i velmi trpělivým partnerem pro Julčiny hrátky.

Byl jsi a stále budeš pro mě tím JEDINEČNÝM


15.10.2010 -

dá se říct, že se u nás objevil ''nový člen rodiny''wink, protože Julča roste jako z vody a na břiše při nošení, mi už občas překážela, tak uzrál čas, aby se přesunula na záda. I když já ji v šátku na záda uvážu, tak pro Vaška to bylo nereálné, takže k nám tento týden dorazil Blue Bear. Modrý Medvěd je značka ergonomického nosítka, šitého u nás v Čechách, každý Medvěd je originál a má i svůj vlastní název. Náš se jmenuje Tajemství stromů a Julči se v něm zatím moc líbí.

Seznamte se prosím

 


12.10.2010 -

a Brixino video z Lukovského tunýlkaření


11.10.2010  -

video Fajnyho z Lukovského tunýlkaření


3.10.2010 -

jsme vyrazili k našim kamarádům na neoficiální závody do Lukové, Lukovské tunýlkaření se konalo již podruhé a jeho specialitou je tuneliáda, která se skládá z 8 tunelů, kde se pokaždé kluci vyřádí a zamotají hlavu většině závodníků. Vašek už má záda skoro ok takže běhal s Brixou, Open šli hezky jen Vašek Brixu poslal místo do tunelu na áčko. U Jumpingu si Brixa při opravě slalomu dala skočku navíc takže zase disk. A zlatý hřeb dne tuneliáda, Vašek s Brixou běželi o život a bylo z toho 3. místo. Přece jen Brixe se 61cm se do tunelů hůř skládá než menším psům. Fajny v Openu krásně skočenou kladinu a byl z toho disk, následovala oprava a najednou je kladina ukázkováangry. Holt u nás jde všechno až napodruhé. U Jumpingu jsme si konečně rozuměli a až na 2 místa kde měl rezervy, jsme šli ideální dráhu a bylo z toho druhé místo.yes A tuneliáda, těsně porazil Brixu a ho zase BOC Lucky Součkové, která ho porazila i loni. Já jsem tuneliádu běžela ještě navíc v začátečnících i s Cecilem, který až na momenty, kdy hledal paničku se rozhodně neflákal a i když jsme byli disk věřím, že příští rok se s ním už bude muset vážně počítat.

Fotky od Radky Janovské


29.9.2010 -

náš klub pořádal na Svatého Václava další ročník závodů o Zlínský ranec, počasí bylo opravdu ukázkové, pršelo a pršelo a pršelocrying. Přesto se sešlo k 80 teamům. A my se jako pořadatelé jen modlili, když jsme viděli jak vypadá fotbalové hřiště, aby se u nás neopakovalo EO. Nakonec nikdo se nezranil, nikdo nezmrzl, hřiště jakž takž vydrželo. Naše výkony byly občas uspokojivé občas ne. Tentokrát Brixa dala všechny zóny a dělala co jsem jí říkala, Fajny shazoval v mezích normy a krásně zvládal z dálky outy. A já jsem spokojena, že jsem přežila ve zdraví a psi taky  a máme zase na rok od pořádání závodů pokoj. 3x huráá.cheeky


29.9.2010 -

fotky ze Zlechova - Ivča Vranová

i když Ivča tvrdila, že jí to nefotí, mně se zdají výbornéyes


26.9.2010 -

videa ze Zlechova - Brixa a Fajny


 

25.9.2010 -

 

a super zpráva -náš kamarád Pavel Hrobař a jeho Malinois Orso de Alphavile Bohemia se stal mistrem ČR dle ZVV3  

veká gratulaceyes 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

jsme dnes vyrazili na závody do Zlechova, závody odsýpaly, počasí vyšlo, Pavel Vakonič stavěl hezké technické, ale zároveň při dobrém vedení běhavé tratě, ceny a tombola super, co víc si může člověk přátsmiley. Ještě, aby něco zaběhl. Protože Václava chytly záda, tak jsem dnes po delší době běhala i s Brixou. Po prvním Openu jsem myslela, že mě trefí,angry vůbec jsme si nerozuměli, já vodím psy na větší dálku neb jsem pomalá, Vašek s ní běhá na ruku, neb ji uběhá, no prostě nehla se ode mě ani nakrok a tudíž jsme vyfasovaly nějaké odmítačky. Ve zkoušce už to bylo o mnoho lepší a úplně nejlepší byl Jumping, dělala přesně co jsem chtěla, stranové povely zvládala bezchybně a neměla ani zbytečné oblouky, takže nakonec uspokojení veliké.yes Fajny Open bohužel přepálil náběh do slalomu, jinak krásně čistě a bylo z toho 8. místo, Ve zkoušce jsme si dali disk, stále nebrzdí dostatečně u houpačky, Jumping šel moc hezky, měl skoro ideální dráhu a super reagoval a až na jednu odmítačku jsem byla moc spokojena, vyzkoušela jsem věci co jsme chodili zatím jen v tréninku a ono světe div se, je zvládnem i na závodech. Prostě musím věřit svým psům.enlightened


Nabízí se k prodeji pes - Belgický ovčák Malinois, narozen 18.7.2009, otec : Vasco Aiport Hannover, matka : Romina Malidaj, stavba těla drobnější, výborně socializovaný, ve smečce nekonfliktní, vhodný na agility nebo případně jiný sport, (ne vrcholový výcvik dle IPO),nebo jako rodinný společník, pes je v povaze vyrovnaný, bez nervů. Cena 8.000,- případně dohodou.

bližší informace na a.slegrova@seznam.cz, 733627725


23.9.2010 -

Julča začala chodit do plavání a zde je zdokumentovaná jedna její lekce


21.9.2010 -

další foto ze Svojanova - agility a obrany a ještě video

autor Iveta Dupalová


 

 

18 - 19.9.2010 -

tak máme za sebou výcvikový víkend na Svojanově, počasí nám vyšlo luxusní, lidé se sešli pohodoví. Hřiby rostou jako divé, takže každé naše venčení jsme odcházeli z lesa s pytlíkem hub (na co všechno jsou dobré hovnové pytlíky wink ) Bohužel jsem zapomněla, že sbírání je mnohem větší zábava, než následné zpracováníangry. Tak snad příští rok zase.

První várka fotek - autor Radka Janovská


12.09.2010 -

tak konečně se dala dohromady zase nějaká videa ze závodů
takže Fajny a Brixa Přerov a Fajny Hrušky

 
 
 

05.09.2010 -

po rodinné návštěvě v Lanškrouně, jsme vyrazili na závody do Hrušek, tyhle závody mají pro mě obrovské plus v tom, že odběhají LA a následně až SA a MA takže pokud člověk nevlastní malého psa, ale jen velké obludy bývá docela brzo doma. Na startu se sešlo 44 LA. Tratě stavěla Lenka Pánková, nebyly zas tak těžké, ale ani vyloženě jednoduché, každopádně jak v Openu tak v Jumpingu doběhla jen čtvrtina startujících. Vašek v Jumpingu po šikmě skočené dálce pěkný disk, Fajny se zas prozměnu rozhodl, že nezůstane  ani jedna skočka  a ještě se netrefil do slalomu přesto 13. místo poslední doběhlý to jistilo Open se mi moc líbil, Vašek doběhl a bylo z toho 10. místo. Fajny se prozměnu zase netrefil do slalomu a dorazil to vyběhnutím z předposlední tyčky takže disk. Poslední zkouška LA1 Brixa disk a Fajny neudělal houpačku dle představ takže si hodil opravu. Oba naši psi zvládli rozlišovačky na jedničku a ten zbytek se snad taky někdy dotrénuje.

 
 

30.08.2010 -

fotky z Přerova - autor Ivča Vranová

 
 

28.08.2010 -

jsme vyrazili do Přerova na Trainer Cup, sice parkování je zde tragické, takže jsem se o náš povoz docela strachovala, ale cvičák moc hezký a kantýna výborná. Počasí i přes nepříznivou předpověď vydrželo, déšť nás minul a na běhání byla ideální teplota. Vaškovi se na parkurech Slávky Podmolové dařilo. První se běžel Open, Brixe sice spadla poslední skočka, ale stačilo to na 4.místo a druhý nejrychlejší čas. Vaškovi se již na parkurech  daří i improvizovat. S Fajnym jsme pro změnu byli úplně mimo, přišlo mi, že mi někdo vyměnil psa. Zkoušku LA1 Brixa zvládla čistě a v nejrychlejším čase a 1. místo to jistilo. Fajny v LA2 byl jak vyměněný a zaběhl ji čistě takže taky 1. místo. Poslední Jumping byl hodně běhavý, Brixa bohužel hned na 3. překážce disk a Fajny mi krásně obkroužil skočku co měl skákat takže jsem ho nechala disknout a zbytek parkuru už doběhl bez zhozených skoček a moc hezky.  Na Vaška s Brixou se už dá na parkuru dívat  a začíná jim to klapat.
 

 
 

23.08.2010 -

tak a máme první fotky ze Svojanova - autor Ivča Vranová
-------------------------------------------------------
a další fotky ze Svojanova - autor Renča Navrátilová

 
 

8-15.08.2010 -

tak máme za sebou již třetí ročník LVT Svojanov -  z pohledu Julie bylo hodně poprvé. Její první tábor, poprvé déle, jak na víkend mimo domov, poprvé opravdu využit kočár na 100%, poprvé měla chůviče, který se velmi osvědčil, že Libore? Julča to, ale zvládla s přehledem a já jsem velmi vděčna, že  máme tak pohodové dítě, které akceptuje bez jakýchkoliv problémů, cokoliv jeho rodiče vymyslí. - z pohledu Vaška snad žádné poprvé kromě Julie nebylo, zase figuroval, zase si kluci mákli a zase moc s Brixou netrénoval. - z pohledu mého bylo poprvé : tábor s Julií, poprvé jsem netrénovala, ale nechala se trénovat, poprvé jsem se víceméně flákala (Julča mi to hodně ulehčovala),když nepočítám hodinku vedení poslušnosti odpoledne, poprvé jsem se nějak nedostala se psy ani na coursing ani na kousání. Počasí nám až na pár výjimek vyšlo, lidi se sešli pohodoví, ze psů mně v paměti nejvíc utkvěla krásná Cane Corso s úžasnou chutí do práce, veselý Bullteriér a akční Američtí buldoci. Snad s některými příští rok zase........
 
 

3-4.08.2010 -

jsme si zajeli na seminář do Havlovic, který vedla Svetlana Tumanovova, tato ruská reprezentantka má jako snad jediná medaile z MS ve všech velikostních kategorijích. Její vedení psů na dálku a úsporný běh psovoda se mi líbí a díky tomu, že mé běžecké schopnosti pomalu, ale jistě spíš  upadají a Fajny rád chodí hodně dopředu, doufala jsem, že tento seminář bude pro nás přínosem.  Mé očekávání bylo naplněno, Světlana i přes vytrvalý déšť v sobotu se nám neúnavně věnovala a pod jejím vedením jsme zaběhli i to co bych pokládala za nemožné. Hodně jsem oceňovala, že jí všichni psi od foxteriera, šeltie až po BC, běhají i přes mnohá opakování pořád naplno a hlavně úplně samostatně. Za sebe můžu říct, že pokud se u nás Svetlana zase objeví ráda na její seminář pojedu znovu.

 
 

04.08.2010 -

Fajnyho syn Elfík o víkendu nezahálel a splnil v Ostravě zkoušku OB-Z na dobře, zároveň se zúčastnil tamtéž závodů v obedienci a z 16 psů skončili na krásném 3. místě
jen tak dál plísni

 
 
 

02.08.2010 -

Fajnyho dcera Geppi, získala na své další výstavě v Itálii BOBa
velká gratulace!
----------------------------------------------
Fotky z Prostějova - autor Ivča Vranová

 
 

01.08.2010 -

a tady videa z Prostějova Brixa a Fajny

 
 
 

31.07.2010 -

jsme absolvovali závody v Prostějově, běhalo se na 2 parkurech a pískali pánové Vakonič a Dostál. Pavel Vakonič stavěl techničtější tratě, které prověřily v některých místech vedení psovoda a hlavně náběhy psa do slalomu, musím pochválit Fajnyho i Brixu, tohle zvládají na jedničku. U Petra Dostála jsem běhala jen Jumping, který byl krásně vzdušný a na vedení na dálku, které preferujeme ideální. A teď něco k výsledkům: tentokrát se dařilo Vaškovi s Brixou, první Open zaběhli s jednou chybou na 7 místě s nejrychlejším čase a ve zkoušce skončili na 5. místě taky s nejrychlejším časem. Bohužel v Jumpingu Brixa proskočila špatně kruh a následoval disk, zbytek parkuru už doběhli bez sebemenšího zaváhání. Já jela na tyhle závody s vidinou minimálně 2 disků, rozhodla jsem se dotáhnout Fajnyho zony a byla jsem přesvědčena, že budem opravovat a diskovat se. V prvním Openu Fajnymu nevyšel krok hned u první skočky a tyčky šly k zemi, pak jsem ho dostala do odmítačky já a následovala kladina, kterou k mému údivu udělal ukázkově, takže jsme doběhli sice na 20. místě, ale spokojenost se zónama. V LA2 zas kladina ukázková, ale neubrzdil houpačku a tak jsme opravovali. Jumping jsme rozběhli moc hezky, pak se ale Fajny snažil prorazit hlavou z boku tunel jak hledal díru, já dostala záchvat smíchu a bylo po soustředění a následoval disk. Fotky a videa snad budou

 
 

25.07.2010 -

a fotogragické momentky naší Julie,  autoři Ivča Vranová a Libor Šoc
-------------------------------------------------------------
a ještě jedny super fotky ze zlínských závodů z 10-11.7.2010, autor Libor Šos

 
 

17.07.2010 -

a ještě fotky od Petra Vrany ze zlínských závodů

 
 

12.07.2010 -

po závodech jsme měli možnost vykoupat se v úžasném bazénu (díky Renčo), moc jsem nepředpokládala, že se Julie bude koupat, ale protože voda měla 29 stupňů tak Julča nic nenamítala a vypadala v bazénu naprosto spokojeně a pro mě hlavně důležité, vůbec se nebála
fotodokumentace jejího prvního plavání - autor Renča Navrátilová

 
 

10.-11.07.2010 -

pořádal náš sousední klub závody ve Zlíně, protože to máme zahumny přihlásila jsem i Spika (JRT), s ním jsem naposledy běhala loni, takže teď to byly naše druhé  závody. Když mi Vašek řekl, že v sobotu jde do práce a v neděli jede figurovat, jen jsem polkla, přdstava běhání se třemi psy a  ještě Julie mě trochu uzemnila. Naštěstí tam byly hodné tety a Julča se chovala zase vzorně, takže díky všem, Radko, Ivčo, Pavlo, Káčo ....  Poprvé jsem běhala na parkurech Petra Rybáře a musím říct, že se mi líbily. V sobotu jsme ve zkoušce LA2 s Brixou skončili na 6. místě a s Fajnym na 7. místě. Spike doběhl jeden běh, na to, že vůbec netrénuje to nebylo zas tak špatné. Jen kdyby si hlavně u slalomu odpustil kochání krajinouV neděli jsme se Spikem byli úspěšnější, doběhli jsme 2 běhy, ale zas ten slalom, ale jinak se Spike i přes obrovské vedro moc snažil.  Brixa bohužel v prvním běhu začala řešit kruh takže disk a u Fajnyho jsem byla moc pomalá taky disk. V LA2 Brixa skončila s jednou chybou a Fajny zas slítl z kladiny, naštěstí jen sjel, ale začínám mít z jeho pádů noční můry. V posledním Openu Brixa nakonec 10. místo s jednou chybou a Fajnyho jsem bohužel stáhla do odmítačky.  Oba dny bylo přes 30 stupňů takže jsem ráda, že já i psi jsme to ve zdraví přežili a můžem se těšit na další závody.
 
Fotky Ivči Vranové zde a z neděle
a Radky Janovské ze soboty a z neděle

 
 

09.07.2010 -

konečně videa Fajnyho a Brixi z Moravia Open

 
 

06.07.2010 -

fotky z Moravia Open - autor Ivča Vranová

 
 

02.07-4.7.2010 -

jsme vyrazili na Moravia Open, už je to hoodně dlouho, co jsem se zúčastnila velkých závodů, kde startuje okolo 250 psů. Jen v LA se jich sešlo kolem 130. Na tyhle závody jsem se hodně těšila, kdy se mi taky podaří vidět na vlastní oči zahraniční teamy, které se zúčastňují MS a patří mezi evropskou špičku. Rozhodně jsem zklamaná nebyla, k vidění byly vidět opravdu moc pěkné běhy. A večerní finále tomu dalo skvělou závěrečnou tečku. Škoda, že se v podobném prostředí neběhá naše mistrovství republiky, hned by to pro mě byla zase zajímavá akce. Poprvé jsem běhala na umělé trávě, pro mě super povrch, pro psy už méně, Fajnymu to občas pěkně podklouzlo a chvíli trvalo než si zvykl. Běhalo se na 2 parkurech, tady jsem si potvrdila, že nejsou skočky jako skočky. Na jednom Fajny zhazoval minimálně, na druhém nám to padalo často. Parkury se stavěly zajímavé, obtížnost bych až na výjimky dala tak střední. Sobota byla u nás ve znamení pádů, Nejdřív Fajny slítl z houpačky, pak Vaškova srážka s Brixou, po které ho poslala hezky k zemi a nakonec zase Fajny si trochu promasíroval žebra na kladině. Naštěstí to všechno dopadlo dobře. Naše bilance s Fajnym z 8 běhů 2 disky, Vašek s Brixou z 8 běhů 3 doběhlé. Pokud se nám podařilo doběhnout, tak jsme se vlezli do první 60. Ale v této konkurenci se počítá jen čistý běh a i když jsme na tom časově špatně nebyli, čistý běh se nám nepovedl ani jeden. Měli jsme světlá místa, ale i taková, kde jsem byla pozadu s povelem a nebo jsem se na trati zamotala. Za zhozené tyčky bych nám dala za 5. Za zony za 1. Konečně závody, kde Fajny i Brixa neodskočili jedinou zonu. Závody to byly hodně vydařené a doufám, že příští rok bude snad opáčko.

 
 
 

30.06.2010 -

pár info tentokrát rodinných: Julča má první zuby a udělali jsme velkou radost Brixince, neb jsme začali s příkrmy, i když se jedná jen o zeleninu, naše Brixa nepohrdne ničím a pozorně sleduje kolik jí toho Julča nechá

 
 

24.06.2010 -

přidány propozice na námi pořádaný výcvikový víkend

 
 

21.06.2010 -

a ještě fotky z předváděčky ze Štípy, tentokrát od Katky Vranové

 
 

20.06.2010 -

Fajnyho dcera Frrrr Nirreterrit (Geppi) získala na své první výstavě res CAC a má vyšetřené kyčle a lokty a oboje s čistým výsledkem

 
 

19.06.2010 -

náš klub měl předváděčku agility, poslušnosti a obran na dětském dnu ve Štípě u Zlína, fotodokumentaci prováděla Radka Janovská a krásně zachytila , jak mě můj muž škrtí a Brixinka brání

 
 

09.06.2010 -

fotky ze závodů Ozlínský ranec III - autor Petr Vrána

 
 

05.06.2010 -

náš klub pořádal již třetí ročník agi závodů O zlínský ranec. Tyhle závody nás stály opravdu spousty nervů a stresů. Začalo to již změnou původního placu, následně předěláním všech zónových překážek a pár dalších komplikací, když už vypadalo, že bude vše ok, začaly povodně, Ve středu před závodami, bylo fotbalové hřiště v Ludslavicích pod vodou a po silnici tekla voda. Naštěstí přestalo pršet a hřiště rychle vysychalo, takže nám starosta dal posvěcení a závody se mohly konat. Ovšem největší šok nás čekal, když jsme v pátek večer dovezli překážky a k našemu nemalému údivu a hlavně hrůze jsme zírali, jak na hřišti trénují mladí hasiči a hřiště zvesela kropí . Další šok mi způsobil Vašek, když mi oznámil, že musí v sobotu do práce a mně začalo šrotovat v hlavě, jak zvládnu běhat se 2 psy, sedět u počítače a dělat výsledky a ještě hlídat Julii. Naštěstí se Marťa ujala role hlídačky a Julča jí to ulehčila tím, že se prý na závodech chovala vzorně. V sobotu se udělalo krásně, hřiště bylo suché a závody naštěstí bezproblémů mohly začít. Obdivuji ty, kdo zvládají běhat a soustředit se a ještě organizovat. Já to teda moc nezvládala, je fakt, že ani Brixa s Fajnym mi to moc neulehčili. Parkury byly běhavé a ne moc těžké. Začínalo se Jumpingem, Brixa disk, nebyla jsem kde jsem měla být, Fajny sice doběhl, ale zkosil co se dalo. Ve zkoušce Brixa seskočila z houpačky, ale dala aspoň kladinu a áčko a bylo z toho 7. místo. Fajny začátek hezky a pak jsme se už nějak rozcházeli v názorech co běžet, takže disk. Poslední Open byl zajímavý látkovým tunelem pod kladinou, je opravdu dobré, když má pes samostatné zóny, mně se o nich může tak akorát zdát a poslední dobou si nechávám zdát i o vůbec nějakých zónách, ale tak můžem si za to sami, jezdit trénovat jen na závody není opravdu to pravé. U Brixi jsem ocenila, že naběhla na kladinu a neskákala z ní za mnou, i když jsem byla od ní hodně daleko, akorát ta odskočená zóna, no nemůže mít člověk všechno. Fajny taky super, jen odpálil zónu a bohužel stále problém s dálkou, nějak nechápe, že je to taky překážka co se skáče a ne běží. No a pak následoval tunel kde jsem se blbě otočila, takže jsem mu tak trochu zahradila tunel, ale on se rozhodl, že do něj půjde a trochu si mě posunul, hodně lidí se divilo, že jsem to ustála a nesedla si na zadek. Nakonec z toho bylo 10. místo. Někdy si říkám jak mám úžasné psy a jak jim to úžasně kazím, taky to holt nemůžou mít všechno tak jednoduché. Snad se závody všem zúčastněným líbily a v září se uvidíme zas.
 

22.05.2010 -

Dneska jsme vyrazili na dvojzkoušky do Valmezu, počasí se jakž takž drželo a odpoledne dokonce svítilo slunko. Po shlédnutí podmáčeného placu jsem jen doufala, že se nikde nevymáznem a psi se na zónovkách nezraní. Rozhodčí Petr Noga stavěl moc hezké tratě, které bych si užila za sucha takhle na mokrém terénu  všichni psi hodně shazovali a dělali zbytečné chyby.  Brixa s Vaškem v  první zkoušce shodila 2 skočky a zakopla o dálku, přesto skončila na 3 místě. Fajny se trochu nechal unést a při vracečce vzal zadkem i bok skočky takže disk. Druhou zkoušku běžel Vašek s Brixou moc hezky, ale bohužel jeden špatný pohyb a byla z toho špatná díra v tunelu, tudíž disk. Fajny prozměnu zakopl o dálku a následoval špatný náběh do slalomu, takže jsme opravili a do cíle si to dali tréninkově.

 
 
 

20.05.2010 -

Julča si hraje na Nekonečný příběh
 
 

19.05.2010 -

a další fotky z našich klubovek od Radky Janovské

 
 

18.05.2010 -

video Brixi a Fajnyho ze závodů ve Zlíně
----------------------------------------------

 
 

17.05.2010 -

 
tento víkend byl úspěšný pro Fajnyho potomky, jeho dcera Frrrr Nirreterrit (Gepi) složila s nejvyšším bodovým hodnocením zkoušku TANC

 
 

16.05.2010 -

Fajnyho syn Elf (En Ten Týky Nirreterrit) splnil podmínky pro udělení coursingové licence a již může běhat naostro, jen tak dál plísni
                    -------------------------------------------------------------------------
 
Náš klub Argus Zlín pořádal klubové závody v agility. Počasí nám přálo, pršelo pro jistotu už od rána. Tentokrát jsem po letech nepískala, ale přenechala jsem tuto čestnou funkci Zdeňovi, rozhodně jsem díky krásnému počasí nelitovala Julči jsme vzali  kočár, který jsem po dlouhé době zas ocenila. Julča se rozhodla, že počasí není nic pro ni a veškeré závodní dění víceméně prospala, myslím, že nejen já, jsem jí tiše záviděla jak pěkně v teple a  suchu chrní I přes nepřízeň počasí se sešlo 26 teamů. Nakonec jsmě běhali jen Jumping, přece jen cvičák budem ještě potřebovat. Teamy byly rozděleny na začátečníky, pokročilé a veterány. Zdeňa postavil jednoduchý Jump, který se, ale na našem mírně svažitém terénu ukázal jako docela záludný a hodně psovodů následovalo svého psa z kopečka po zadku. A výsledky - Fajny 2. místo v pokročilých, nespadla jsem , Brixa 6 místo, Vašek nespadl a Redík, který běhal ve veteránech a třeba kruh chudák nikdy neviděl a slalom asi 2x se pochlapil a s Frogem se dělili o první 2 místa (víc jich tam nebylo ), Bejzi dostává zvláštní cenu za hlídání našeho sídla.

  

15.05.2010 -

Fajnyho syn Fast and Furious Nirreterrit (Fasty) vyhrál na klubové výstavě v Řepči třídu mladých a získal CAJC , zároveň byl zbonitován a uchovněn - gratulujeme

 

 07.05.2010 -

fotky ze zlínských závodů od Ivči Vranové zde a zde
---------------------------------------------------------
a další fotky z tréninku obran zde a zde, taktéž od Ivči Vranové

 
 

02.05.2010 -

jsme zase byli prozměnu ve Zlíně na dvojzkouškách. Brixininy běhy bych  popsala jako šílené O odložení se mluvit ani nedalo, Na parkuru se chovala jak urvaná z řetězu, no prostě děs, ale hlavně, že ji to baví Mě teda už méně  Fajny první běh odskočená kladina už zase, ale jinak čistě a 4. místo. Druhý běh naskočil prozměnu nástupovku na kladině a já to vzala jako znamení na potrénování kladiny takže disk.
 

01.05.2010 -

na 1. máje jsme nevyráželi nikam daleko, ROSA Zlín pořádala závody přímo ve Zlíně, běžely se 2 Openy a 1 Jumping. Běhala jsem s Fajnym i Brixou. Pískala má oblíbená rozhodčí Alice Glöcknerová. První běh doběhlo jen 9 psů z 28. Fajny se držel a bylo z toho 1. místo. Brixa přelítla houpačku, já ji navedla do odmítačky, ale stačilo to na 7. místo. V Jumpingu jsem je oba svorně diskla, aby jim to nebylo líto. Poslední běh Brixa kromě naskočené kladiny čistě a 4.místo Fajnyho jsem diskla kvůli kladině.  Parkury moc pěkné a psiska mi udělali radost hlavně svými náběhy do slalomu.
 

 30.04.2010 -

a jedno video jako pozdrav z Itálie od Fajnyho dcery Geppi - trénink obedienc

 
 

26.04.2010 -

video Brixi a Fajnyho ze závodů v Ostravě a úžasné fotky nejen agilitní, Ivči Vránové z tamtéž

 
 

24.4. - 25.04.2010 -

jsme se zúčastnili závodů v Ostravě O nejlepšího zónovkáře, pískali 2 rozhodčí, které mám na svém žebříčku jako TOP,  Alice  Glöcknerová a Bernard Hüppe. Oba stavěli velmi zajímavé rychlé a zároveň technické tratě.   První Open byl z mého pohledu nejtěžší, pokud psovod jen na okamžik zaváhal, pes skončil na jiné překážce. Fajny i Brixa svorně disk. Následoval Jumping, už jen zapamatovat si ho byl problém, nepamatuji si, kdy mi nestačila prohlídka. Samozřejmě už na druhé překážce jsem se ztratila, naštěstí mě Fajny podržel a do cíle už jsme to zvládli čistě a bylo z toho 2. místo. Brixu Vašek tak hlídal, že mu vyhla překážku a skočila ji zpět takže disk.  Poslední Open jsme si s Fajnym rozdělili chyby, kladina moje a slalom jeho a 13. místo to jistilo. V neděli první Open se Fajny rozhodl, že když je to zónovkář tak musí přeskákat všechny zóny  , Jumping první zhozená, jinak čistý běh a 6. místo, Vašek Brixu vytáhl do odmítačky, jinak čistě a 7. místo. Poslední Open jsem byla rozhodlá, že tentokrát ty zóny dáme. Fajny souhlasil a byli jsme druzí. I Vaškovi se tenhle běh povedl. V součtu Jumpingu skončil Fajny na 3. místě. Vašek s Brixou se už sehráli a začínají zvládat už i těžší tratě. Fajny mě příjemně překvapil, většina skoček zůstala nahoře, třeba se blýská na lepší časy  A jako už tolikrát, jsem velmi vděčná, že naši psi umí strany. Nedovedu si představit, jak bych Fajnyho vodila bez nich

 

22.04.2010 -

se členové našeho klubu Argus Zlín, zúčastnili předváděčky ke Dni Země, fotky najdete zde

 
 

18.04.2010 -

Fajnyho syn Elf splnil zkoušku ZZO dle NZŘ - gratulujeme 
-------------------------------------------------------------------------
Fajnymu a Anje Beau Flying Ear se v sobotu ráno narodilo 11 štěňat - 7 kluků (4 triko a 3 zlatí) a 4 fenky ( 2 triko a 2 zlaté) více info zde

 
 
17.04.2010 -
 
jsme vyrazili do Šlapanic na speciál pro Large, Sešlo se 53 teamů. Vašek se až ráno těsně před závodem rozhodl, že bude nejen hlídat Julču, ale i běhat, asi chytl slinu, když viděl rovinku u prvního Jumpu. A ukázalo se, že jeho rozhodnutí bylo správné. První Jumping až na zaváhání u zdi, zaběhli čistě a bylo z toho 6. místo. Následovali 2 zkoušky, jako již několikrát se potvrdilo, že zkoušky mají zakleté. Obě  bohužel disk, pozdě daný povel a Brixa byla už dávno někde jinde. Poslední se běžel zase Jumping, tam si spravili chuť, jedna zhozená a 13. místo s postupovkou 5,2m/s. S Fajnym bylo veselo, u krásné rovinky u prvního Jumpu se rozhodl, že ani jedna skočka nezůstane nahoře  a až za tunelem se mu rozsvítilo a začal spolupracovat. Bylo z toho 27. místo. První zkoušku zaběhl až na malé zaváhání čistě a vyhrál ji. U druhé pro mě nepochopitelně podběhl 2x po sobě skočku, možná ho oslnilo sluníčko a skončilo to diskem. A poslední Jumping také disk. Potěšilo mě, že jak Fajny tak Brixa bez tréninku dali všechny zóny a zvlášť Brixa se hodně u áčka snažila.
Těchto závodů se zúčastnil i Fajnyho syn Elf a vyhrál zkoušku LA1
video Brixi a Fajnyho

 
 

15.04.2010 -

do fotogalerie přidány fotky z Juliiného vítání a pár Bejziho momentek

 
 

13.04.2010 -

přidáni majitelé k Fajnyho potomkům

 
 

11.04.2010 -

do fotogalerie přidány fotky z dnešních obran zde a zde

 
 

07.04.2010 -

doplněni Fajnyho potomci

 
 

06.04.2010 -

 
doplněna videogalerie a odkazy

 

4.4.2010

doplněny údaje k sekci Fajnyho výstavy, Fotogalerie, Lidská smečka a Fajny, Bejzi, Red a Brixa