DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

In memoriam

 

Red

Malinois
24.3.1998 . 30.5.2012
 
 
Zkoušky - Exams
  • ZM, ZVV1, ZVV2, ZVV3, ZPO1

 

Závody

  • Mistr ČR mládeže podle ZVV2
  • 3. místo na výběrovém závodě na MR ČR dle ZVV3
  • vítěz Podorlické ligy (součet závodů dle NZŘ)
  • umístění na závodech dle ZVV2 a ZVV3

 

Red - dříč, který by pro svého člověka udělal cokoli

Stejně jako Brixu jsem Reda vyvdala, je to pes, který moc nevěří lidem a na většinu z nich vrčí. Zároveň je to obrovský mazel, který by se nejraději jen drbal a pokud má možnost spát s námi v posteli, vmáčkne se mezi nás a pokud nedrbu dost intenzivně šťoucháním dává najevo svou nelibost. Red ve svých nejlepších letech vyhrál snad každý závod dle NZŘ, kterého se zúčastnil. Přes svou subtilnější tělesnou konstrukci je to tvrdý obranář a jeho náskoky na figuranta byly ukázkové, zřejmě si v ten moment myslel, že je letadlo  Závodil do svých 10 let, když se projevily problémy se zády odešel na odpočinek. 
image
 

Ajax Diabety (Bejzi)

Zlatý Retriever
28.9.1995 . 20.10.2010

Zkoušky

ZOP, ZPU1, LA3

Úspěchy v agility

3. místo na MR ČR v družstvech, 4. místo MR Slovenska


 

Bejzi - psí gentlman

s Bejzim jsem si poprvé vyzkoušela agility, poprvé jsem chodila na stopy, porvé jsem kousala na figuranta, bylo s ním vůbec hodně poprvé. Byl to naprosto sebevědomý, vyrovnaný pes, který miloval děti, jakékoliv zvířata a hlavně hračky a balonky. Ke každému si byl ochotný jít pro drbání, i  přesto, že tak miloval lidi, mě v případě potřeby dokázal bránit. Skvělý učitel pro mé další psy, trpělivý parťák pro Julii, která po něm nadšeně lozila, odpočívala na něm a s ním to ani nehlo.

 

 


 

Sir Patrick of Briddys Home (Tim)

Border Terrier
22.2.1998 - 22.10.2006

 
Zkoušky
 
MA3
 
Úspěchy v agility
 
3. místo v jednotlivcích na MR ČR
Mistr ČR v družstvech
1. místo v družstvech na MR Slovenska

 
Tim - Pan pes
Když měl Bejzi necelé 2 roky rozhodla jsem se pořídit si malého psa na agility. Chtěla jsem něco odolného, živého a tak k nám v 6m přišel Tim.To jsem ještě netušila, že tenhle malý střapatý pes mi připraví chvíle naprostého zoufalství, ale i chvíle na které člověk vzpomíná nejraději. Od začátku projevoval svou osobnost, přinutil mě při výcviku přemýšlet tak jak se to nepovedlo žádnému jinému psu. Nikdy nezapomenu na to, jak se v létě při nácviku slalomu, zrovna když byl uprostřed, sebral a šel si lehnou pod strom, jasně mi tím naznačil, že pro dnešek stačilo. Miloval vodu a vydržel plavat i dlouhé hodiny, vůbec mu nevadilo, že jsou zrovna vánoce, stejně jako miloval vodu měl rád i kačenky v ní :-), byl to velký gurmán s obrovským apetitem. Ostatní psy ignoroval. Když je venku potkal, šel jak kdyby tam nebyli, jediný koho vzal na milost byl Bejzi. Ovšem na cvičáku se rád rozhodl, že některý pes se na jeho vkus hýbe příliš rychle a šel ho srovnat, pes musel mít samozřejmě velikost minimálně labradora a pokuď možno i stejná váhová kategorie. Nezapomenu taky nikdy na to, když jsem ho něčím naštvala, jak ze svého křesla dokázal hledět do zdi a ignorovat vše okolo, nebyl pro něj problém vydržet to i půl hodiny.